Į pradžią 

 
 
 
 
„Poezijos pavasario 2011“ šventė Joniškyje

Renginio akimirkaGegužės 27-ąją į Joniškio kraštą trečius metus iš eilės atskrido Poezijos pavasario paukštė. Šiemet į Joniškį atvyko tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2011“ svečiai: poetai Roman Honet iš Lenkijos, Valdas Daškevičius, Rimantas Kmita, Regina Katinaitė-Lumpickienė, sava tarp svečių Onutė Mikalauskienė, Aleksandras Šidlauskas, Ričardas Šileika, poetė ir aktorė Sonata Paliulytė, dainų autorius ir atlikėjas Povilas Girdenis.

Grojant Joniškio meno mokyklos kaimo kapelai (vadovė Edita Rudienė) tradicinis svečių sutikimas įvyko rašytojo Jono Avyžiaus gimtinėje Mėdginų kaime prie rašytojui skirto stogastulpio. Į Joniškio kraštą atvykusius poetus pasveikino rajono mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas, pasitiko rajono savivaldybės tarybosRenginio akimirka narys Romualdas Franckaitis, Kepalių seniūnas Eugenijus Karklius, bibliotekos darbuotojai, „Audruvės“ literatų klubo nariai, Kepalių bendruomenės žmonės, Jono Avyžiaus seserys Adolfina ir Stasė.

Iš Mėdginų viena svečių grupė išvyko į susitikimą su moksleiviais Žemės ūkio mokykloje, kita – į susitikimą su žagariečiais.

Baigiamasis poezijos pavasario šventės vakaras vyko Joniškio kultūros centre. Poetė ir vakaro vedėja Regina Katinaitė-Lumpickienė šiltai ir betarpiškai pristatė kiekvieną kūrėją. Žodžiais ir mintimis keliauta nuo modernios poezijos iki lyriškų sonetų, šmaikščių aforizmų, klausytasi bardo Povilo Girdenio atliekamų dainų pagal Aido Marčėno, Vytauto Sirijos Giros, Josifo Brodskio ir kitų poetų eiles.Renginio akimirka

Laisvomis nuo susitikimų valandėlėmis svečiai domėjosi įdomesnėmis Žagarės vietomis, aplankė Senąją bažnyčią, žagariečio Edmundo Vaičiulio puodų muziejumi vadinamą sodybą, grožėjosi puikiai sutvarkyta Žemės ūkio mokyklos aplinka, įdomiausius Joniškio ir Žagarės vaizdus gaudė ir fiksavo poetas ir fotografas Ričardas Šileika.

Poezijos pavasario šventę Joniškyje padėjo surengti Rašytojų klubas ir Joniškio „Audruvės“ literatų klubas.

Už paramą dėkojame Joniškio rajono savivaldybei, Kepalių žemės ūkio bendrovei, Kepalių seniūnui E. Karkliui, verslininkei V. Kazimieraitienei.

Violeta Vilčiauskienė,
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.