Į pradžią 

 
 
 
 
Rašytojo diskusija su skaitytojais

Iš autoriaus lūpų
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniai skaitė akcijos „Metų knygos rinkimai“ ekspertų pasiūlytas knygas ir, kaip dauguma Lietuvos paauglių, savo balsus atidavė Vytauto Račicko romanui „Baltos durys“. Mokiniai neslėpė savo susižavėjimo šia knyga ir labai troško susitikti su knygos autoriumi. Todėl elektroniniu paštu išsiunčiau gerb. V. Račickui kvietimą ir, visų begaliniam džiaugsmui, rašytojas atvyko į nuošalią mūsų mokyklą pakalbėti su savo knygos skaitytojais.

Visus nustebino dešimtokai, išradingai suvaidinę ištraukas iš „Baltų durų“.

Knygos autorius atskleidė romano atsiradimo idėją, papasakojo apie pažintį su tikrais Lietuvos narkomanais, apie nuodugniai išanalizuotus jų dienoraščius. Šio romano aptarimas buvo savotiška prevencija prieš narkotikus. Diskusijoje išryškėjo pagrindinė mintis: labai pavojinga pasiduoti blogų draugų įtakai. „Visiems, kurie nemoka teisingai susidėlioti minčių galvoje“ būtina perskaityti „Baltas duris“. Autorius pabrėžė, kad narkomanas sugriauna ne tik savo, bet ir kitų gyvenimą, jis negali net mylėti.

Mokiniai klausinėjo, o rašytojas pasakojo. Apie savo „vaikų rašytojo kursus“ tarybiniame „Pionieriaus“ laikraštyje. Apie mėgstamiausią kūrybos kampelį. Apie berašant atsirandančias kūrybos duobes. Apie mažą ir gerą berniuką mokykloje, kurį mylėjo visi mokytojai, nors jam ir sunkokai sekėsi tikslieji mokslai. Apie visais laikais egzistuojančius „geriečius“ ir „blogiečius“. Apie tai, kad šiandien „geriečiai“, ko gero, – geresni, o „blogiečiai“ – blogesni. Apie pomėgius grybauti, keliauti, skaityti knygas. Apie knygų skaitymo svarbumą.

Alizaviečiai sukūrė Metų knygos rinkimų knygų iliustracijų, pagamino skirtukų. Svečias išrinko jam labiausiai patikusią iliustraciją bei skirtuką ir apdovanojo jų autorius. Pastarieji savo kūrinius įteikė rašytojui prisiminimui.

Nuoširdi ir šilta diskusija užsibaigė tikra knygų muge. Prie rašytojo atvežtų knygų nusidriekė ištisa eilė.

„Baltos durys“ Alizavos mokyklos bibliotekoje tapo svarbiausia knyga.


Nuotraukose - susitikimo akimirkos:


Dabar turėsiu visas ŠlepetesEilė prie autografoKlausomės skaitomų ištraulųŠaukštelis

Kuri iliustracija geriausia?Rašytojo dovana geriausio skirtuko autoreiSu mokyklos vyriausiaisiaisVaidina dešimtokai

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.