Į pradžią 

 
 
 
 
„Poezijos pavasario 2010“ šventė Joniškyje ir Žagarėje

Savo kūrybą skaito Ieva Gudmonaitė

Gegužės 28-ąją į Joniškio kraštą atskrido 46-ojo „Poezijos pavasario“ paukštė. Į šventę Joniškyje atvyko nemažas būrys poetų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, išeivijos lietuvių: Sirijos poetas ir žurnalistas Faraj Bayrakdar; poetė Lidija Šimkutė iš Australijos; poetas ir bardas Kazimieras Jakutis (Pagulbis); jauna poetė, būsimoji dailininkė Ieva Gudmonaitė; poetas ir vertėjas Marius Burokas; poetė Nijolė Augustinavičiūtė; poetė, aktorė Meilė Kudarauskaitė. Prie svečių prisijungė joniškietė, rajono Garbės pilietė poetė Ona Mikalauskienė. Tradiciškai svečius, grojant Joniškio meno mokyklos muzikantams, su lietuviška duona, sūriu ir alumi pasitikome Jono Avyžiaus gimtinėje Mėdginuose.

Gyvo poezijos žodžio – siro F. Bayrakdar, jau keletą metų gyvenančio Stokholme, I. Gudmonaitės, M. Buroko tekstų, bardo K. Jakučio dainų klausėsi Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleiviai. Dainuoja Kazimieras Jakutis

Su žagariečiais popietėje „Poezija skamba gyvai“ bibliotekoje (permainingas oras privertė pakeisti suplanuotą renginio vietą prie grafo Naryškino rūmų) susitiko L. Šimkutė, N. Augustinavičiūtė, M. Kudarauskaitė, O. Mikalauskienė. Kartu su svečiais poeziją skaitė žagarietis Juozas Gedžius, renginyje negalėjusios dalyvauti žagarietės Kristinos Mikalauskienės eilėraščių paskaitė jos mama, dainavo ir grojo „Švėtės“ ansamblis. Svečiai, lydimi žagariečio Vytauto Vaitkaus, apsilankė rašytojo Mariaus Katiliškio sodyboje.

Vakare „Poezijos pavasario“ svečiai Kultūros centre susitiko su joniškiečiais. Vakarą pradėjo Joniškio meno mokyklos akordeonistai Lukas Ošmiega ir Alvydas Jurgaitis. Poetinio žodžio gerbėjai turėjo galimybę susitikti su pažįstamais ir naujais veidais, išgirsti pačios įvairiausios poezijos – nuo tradicinės, klasikinės iki modernių, šiuolaikiškų tekstų. Pavasariškos gaivos ir jaukumo vakarui suteikė bardo K. Jakučio (Pagulbio) atliekamos dainos poeto Jono Strielkūno bei kraštiečio Juozo Macevičiaus tekstais. Svečiai bibliotekoje prie Jono Avyžiaus  vertimų parodos

Sveikinimo ir padėkos žodį „Poezijos pavasario“ svečiams tarė rajono meras Romaldas Gadeikis, Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė, „Audruvės“ literatų klubo prezidentė Regina Briedytė, kiti poezijos gerbėjai. Svečiai šventės rengėjams Joniškyje įteikė po „Poezijos pavasario 2010“ almanachą.

Gegužės 29-osios rytą svečiai apsilankė Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje. Čia jie susidomėję apžiūrėjo rašytojo J. Avyžiaus palikimą. Svečią iš tolimosios Sirijos itin domino J. Avyžiaus vertimai, ypač tai, kad į arabų kalbą yra išverstas romanas „Sodybų tuštėjimo metas“. Po apsilankymo bibliotekoje svečius išlydėjome į Radviliškį, kur tęsėsi „Poezijos pavasario“ renginiai.

„Poezijos pavasario“ šventė Joniškyje – vienas iš renginių pagal Viešosios bibliotekos projektą „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje“, kurį iš dalies finansuoja LR kultūros rėmimo fondas.

Violeta Vilčiauskienė
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.