Į pradžią 

 
 
 
 
Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2010” Vilniaus Gabijos gimnazijoje

Renginius organizavo pradinių klasių mokytoja Kazė StartienėLapkričio 8-14 dienomis Vilniaus Gabijos gimnazijos pradinės mokyklos 4 m klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2010”. Projektą koordinuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Šiaurės šalių ambasadomis Lietuvoje ir Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacija Švedijoje. Projektas Baltijos šalyse ir Lietuvoje šiemet vyksta jau tryliktąjį kartą, o Šiaurės šalyse – keturioliktąjį.

Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose, mokyklose pasiūlyta bendra tema. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Magiškoji Šiaurė“.


 Tradicinė šviesos ir knygos šventė

 Visi šventės dalyviai ragavo trolių košės, skanavo trolių sausainių, gėrimo, vaišinosi kvapnia trolių arbata
Projekto renginiai prasidėjo lapkričio 8 dieną. Juos organizavo pradinių klasių mokytoja Kazė Startienė. Tą vakarą mokyklos bibliotekoje vyko tradicinė Šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiesiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge pasinerti į magišką knygų pasaulį. Šventėje dalyvavo ne tik mokiniai, tėvai, seneliai, bet ir literatūros personažai iš Suomijos: tėtis Trolis ir mama Trolė. Jie uždegė žvakes ir mistinėje jų šviesoje pradėjo privalomo teksto iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“ skaitymą, kurį pratęsė ketvirtokai. Po to bibliotekos salę sudrebino mokinių atliekamos latvių ir estų liaudies dainos.

Tą tamsų vakarą visus sušildė knyga. Mokytoja kiekvienai šeimai padovanojo po žvakutę – dalelę šviesos. Nuo projekto koordinatoriaus – Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje įteikė specialiai pagamintus skirtukus knygoms. Išdalinusi dovanas mokytoja palinkėjo, kad visą savaitę kiekvieną šeimą vakarais džiugintų skaitoma knyga.Bibliotekoje buvo parengta paroda


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Šilerienė pasidžiaugė, kad šeimos rado laiko praleisti vakarą drauge, palinkėjo mokiniams skaityti knygas, pajusti skaitymo malonumą, kad su knyga nesiskirtų visą gyvenimą.

Šventė tęsėsi klasėje. Visi šventės dalyviai ragavo trolių košės, skanavo trolių sausainių, gėrimo, vaišinosi kvapnia trolių arbata. Ir tėvelių, ir mokinių veiduose atsispindėjo ramybė, geranoriškumas, nuoširdumas – kiek daug magiškų galių turi skaitymas.


Bibliotekoje buvo parengta paroda Tą savaitę kiekvieną dieną mokiniams vyko įvairūs projekto renginiai. Lapkričio 9 dieną jie susipažino su Šiaurės šalių vaikų rašytojais, knygomis, išleistomis lietuvių kalba. Skaitėme ištrauką iš Selmos Lagerliof knygos „Stebuklingosios Nilso kelionės“, kūrėme animacinį filmą, rašėme rašinį „Nilsas skrenda virš Lietuvos“. Lapkričio 10 dieną skaitėme suomių rašytojos Tuvės Janson knygos ištrauką „Troliai Mumiai“. Gaminome trolius iš sūrios tešlos, modelino, kartono ir kitų medžiagų. Bibliotekoje buvo parengta paroda „Troliai Mumiai“. Lapkričio 11 dieną kūrėme plakatą „Mano mėgstamiausia Šiaurės šalis“, pasakojome įspūdžius iš kelionių po Šiaurės šalis. Lapkričio 12 dieną vyko viktorina „Ką sužinojau apie Šiaurės šalis?“

Girdėdama mokinių pokalbius, diskusijas supratau, kad tą savaitę kiekvieną vakarą mokinių šeimose buvo garsiai skaitomi Šiaurės šalių vaikų rašytojų kūriniai. Mokiniai džiaugėsi, kad projekte dalyvavo jų tėveliai, seneliai. Aš džiaugiuosi matydama skaitymo džiaugsmo nutviekstus mokinių veidus.

Parengė pradinių klasių mokytoja Kazė Startienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.