Į pradžią 

 
 
 
 
Projektas „Stebuklinga knygos galia – Pūkuotynės šalyje“ prasidėjo

Spalio mėnesį Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pradėjo vykdyti naują projektą „Stebuklinga knygos galia – Pūkuotynės šalyje“. Projekto lėšomis buvo užsakytos ir sukomplektuotos šešios knygų „Protingų žodžių ir naudingų patarimų“ skrynelės, kurias sudarė po 30 naujausių vaikams ir paaugliams skirtų leidinių. Projekte dalyvauja Noriūnų, Subačiaus, Skapiškio, Antašavos ir Rudilių bibliotekos bei Kupos pradinė mokykla.

Lapkričio 10 d. projekto rengėjos pakvietė vaikus į pirmąjį projekto renginį – keliaujančią leidyklos „Nieko rimto“ mini vaikiškų knygų mugę „Atversk knygą su gitaros garsais“, kuri vyko viešojoje bibliotekoje. Moksleivius su naujausiomis knygomis supažindino leidyklos vadybininkas Saulius Valužis. Kartu atvykęs rašytojas ir dailininkas Paulius Juodišius su renginio dalyviais – vaikais – piešė personažus ant molberto ir kūrė istoriją. Gimė du nauji, paslaptingi ir įdomūs veikėjai – Tepliukas Finfinas ir Pipirienė Didžianosė. Kad būtų linksmiau ir smagiau kurti, rašytojas išdalijo vaikams paties pagamintu
s muzikos instrumentus ir pritariant vaikams dainavo savo kūrybos dainas. Visiems labai patiko muzikuoti.

Po susitikimo projekto lėšomis įsigytus knygų rinkinius pristatė vaikų ir paauglių mylimiausias A. A. Milno knygos personažas Mikė Pūkuotukas (L. Kliopkinienė). Jam talkino Pelėda (R. Vasiliauskienė) ir geriausias Pūkuotuko draugas Triušis (J. Janušonienė). Knygų rinkiniai iškeliavo į kaimo bibliotekas, kuriose bus įkurti skaitymo kampeliai, vyks garsiniai skaitymai.

Šimtamylės girios gyventojai pakvietė visus dalyvauti piešinių „Piešiniai Pūkuotynės bibliotekai“ ir rašinių „Protingos mintys apie knygą“ konkursuose.

Lapkričio 29 d. visi projekto dalyviai vyks į kūrybinį konkursą „Pūkuotynės teatras“, kurio metu vaikai teatralizuotai pristatys jiems labiausiai patikusias knygas.Nuotraukų galerija:

Saulius Valužis skaito pasakąMikė Pūkuotukas pristato knygasMikė Pūkuotukas su triušiuPaulius Juodišius piešia vaikų sugalvotą personažą

PelėdaPelėda pristato knygasRašytojas ir dailininkas Paulius JuodišiusPaulius Juodišius

Renginio dalyviaiRenginio dalyviaiTriušisVaikai džiaugiasi knygų rinkiniu


Projekto vadovė Jolita Janušonienė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.