Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-10-31  Šiaurės šalių literatūros savaitėŠių metų lapkričio 11–17 dienomis vyks Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šiais metais asociacija „Norden“ Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia 100 metų jubiliejų, todėl Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymams siūlomos knygos yra Danijos, Norvegijos ir Švedijos autorių.

2019-10-30  Dovanojo šviesą ir šilumąZarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“. Į literatūros ir muzikos vakarą „Ateik, dovanosiu ir tau“ A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salėje tądien susirinko nemažai poetinio žodžio gerbėjų.

2019-10-29  Skaitome su vaikais iki 7 metų (edukaciniai vaizdo įrašai)Daugeliui tėvų kyla klausimų apie skaitymą su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Kada pradėti? Nuo ko? Ko galima tikėti iš tam tikro amžiaus vaiko? Ar reikia mokyti skaitymo technikos, ar tai palikti mokyklai?

2019-10-24  Jaukumo oazėje – kūrybos jungtys


 
Tęsiasi Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione“) renginiai. Ką ir sakyti – pirmieji du netradicinėse erdvėse buvo įspūdingi.

2019-10-21  Tarptautinis „The White Ravens“ katalogas 2019 m. papildytas lietuvių autorių knyga
2019 m. į tarptautinį vaikų literatūros katalogą „The White Ravens“ atrinkta dar viena lietuvių autorių knyga. Tai dviejų jaunų kūrėjų Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės paveikslėlių knyga „Baubaimė“ ("Nieko rimto", 2018).

2019-10-18  Paskelbti 2020-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantaiAstridos Lindgren premijai (ALMA) 2020 m. nominuoti 237 autoriai iš 68 šalių. Nominantų sąraše ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius.

2019-10-16  Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?Lietuvoje literatūros festivaliai turi gilias tradicijas (Poezijos pavasaris, Poetinis Druskininkų ruduo, Šiaurės vasara), o pastaraisiais metais šis kultūrinio renginio formatas ypač išpopuliarėjo. Atsirado literatūros festivalių ne tik suaugusiems, bet ir jauniesiems skaitytojams.

2019-10-14  Apie protą, dvasią ir pasiaukojimąSpalio mėnesį, kai medžiai nusidažo pačiomis ryškiausiomis spalvomis ir džiugina mūsų akis, Zarasų viešoji biblioteka savo skaitytojus kviečia pasinerti į prozos skaitymus. Šiais metais vakaras buvo skirtas prozininko, dramaturgo, eseisto, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko 80-mečiui.

2019-10-14  Paroda. Bežodžių knygų kolekcijaNacionalinė biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pirmą kartą kviečia susipažinti su unikalia bežodžių knygų kolekcija. Ši po pasaulį keliaujanti bežodžių knygų paroda yra tarptautinio IBBY projekto „Bežodės knygos: iš pasaulio į Lampedūzą ir atgal“ dalis.

2019-10-10  Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ (vaizdo įrašas)


Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“, kurią organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

2019-10-08  „Tu tik įsivaizduok: manęs nėra“ (Sergejui Kozlovui atminti)Sergejus Kozlovas parašė daugiau nei 30 knygų vaikams, daugiausia trumpų pasakų ir apsakymų rinkinių, sukūrė daugiau nei 20 pjesių lėlių teatrui, daugiau nei 20 scenarijų animaciniams filmams, taip pat rašė eilėraščius vaikams ir suaugusiems, tekstus spalvinimo ir erdvinėms knygelėms, vertė kitų kūrybą.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.