Į pradžią 

 
 
 
 
Rašytojai apie rašytojus ir ne tik

Renginys, skirtas Skaitymo metams Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje

G. Adomaitytė Dukstynos pagrindinėje mokykloje
Taip vadinosi pamoka - susitikimas su rašytoja, prozininke, eseiste  Gintare Adomaityje, kuri svečiavosi Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Su viešnia mūsų mokiniai „pažįstami“ jau  seniai - penktokai per lietuvių literatūros pamokas vartydami Levutės  Karčiauskienės vadovėlius „Skaitymai“ randa G. Adomaitytės pasakojimus apie Lietuvos ir užsienio rašytojus. Be to,  mokyklos auklėtinis, vykdamas į Jaunųjų filologų konkurso respublikinius etapus, rašytoją atpažįsta kaip šio konkurso vertinimo komisijos narę. Ir, žinoma, vaikai ją žino kaip knygų, kurias jie skaito, autorę.

Balandžio mėnesį Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje G. Adomaitytei už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą buvo įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta vaikų literatūros premija. Todėl  noras susipažinti su šia įdomia rašytoja artimiau dar padidėjo. Besiruošiant susitikimui su G. Adomaityte pirmiausia susipažinome su jos išleistomis knygomis, paruošėme plakatus, kuriuose suklijavome rašytojos knygų viršelių kopijas.

Vaikštinėdama po mokyklą Gintarė Adomaitytė domėjosi viskuo: jai buvo įdomu užsukti ir į trečiokų klasę, pasisveikinti su ketvirtokų mokytoja, pasidžiaugti koridorius puošiančiais  mokinių darbais.  Į salę sukvietėme  penktokus, šeštokus ir septintokus. Rašytoją pristatė ir ją  kalbino lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Genovaitė Stuknienė. Daug klausimų uždavė ir mokiniai. Jie domėjosi, koks buvo jos mėgstamiausias rašytojas, ar anksti ji pradėjo rašyti. Vaikai klausė, ką ji mėgo daryti, kai buvo maža. Rašytoja sakė, kad vaikystėje ji daug skaitė, mokėsi groti pianinu, lankė irklavimo treniruotes, vėliau studijavo žurnalistiką.

Žnodami, kad G. Adomaitytei patinka garsiojo danų rašytojo H.K. Anderseno kūryba ir ji pati apie jį rašė savo knygoje „Sparnuotos iškabos“, jai parodėme spektaklį pagal žinomą šio autoriaus pasaką „Bjaurusis ančiukas“, kurį pavadinome „Kitas“. Spektaklį kartu su 5a klasės mokiniais pastatė mokytoja Violeta Minkštimienė.

Susitikimo su viešnia pabaigoje 7c klasės mokinė Daumantė Akstinavičiūtė su draugėmis, pritariant gitarai, dainavo apie Saulės miestą, meilę. Po to mokyklos skaitykloje G. Adomaitytė bendravo su mokytojomis.

Informaciją paruošė bibliotekininkė Violeta Markauskienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:

Mokiniai, vaidinę spektaklyje KITAS


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.