Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku

          


            
                                

2008-ieji metai paskelbti Skaitymo metais. Vilniaus miesto Taikos pagrindinės mokyklos biblioteka tęsia projektą „Draugauk su knyga ”. Mokyklos bibliotekininkė Jadvyga Tumas sudarė atskirą skaitymo skatinimo programą, skirtą šiems metams. Vienas iš programos renginių – netradicinė Knygos diena su rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimas su žymiu rašytoju buvo skirtas 1-6 klasių mokiniams.

Mokytoja M. Narijauskienė pristatydama rašytoją paminėjo, jog V.Račicko knygos „Zuika Padūkėlis”, „Jos vardas Nippė” ir „Geriausias draugas” yra tarp populiariausių lietuvių autorių knygų. Salę puošė spalvingi plakatai. Ekrane vaikai išvydo rašytojo gimtosios sodybos vietas, mokyklą, pamatė, kaip rašytojas atrodė, būdamas mokyklinio amžiaus, sužinojo, kada ir kaip jis pradėjo kurti. Susipažino su visomis V. Račicko išleistomis knygomis, gėrėjosi spalvingais jų viršeliais. Popietėje V. Račickas ir pats mielai pasakojo apie savo vaikystę, prabėgusią Anykščių ir Utenos rajonuose, pomėgius, knygų herojus ir herojas (ankstesnius V.Račicko pagrindinius veikėjus – neklaužadas berniukus – keičia mergaitės Nippė ir Deivė), parašytas ir dabar kuriamas istorijas vaikams. Mokiniai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, uždavė daug klausimų apie sukurtas ir dar tik būsimas knygas, apie išgalvotus ir tikrus knygų herojus, rašytojo talentą, įkvėpimą. V.Račickas pradėjo rašyti 8-oje klasėje. Iš viso parašė 18 knygų. Vaikams rašo todėl, kad daug  laiko su jais  yra praleidęs. „Sunku būti mokiniu“ - knyga apie berniuką, kuriam labai sunku išsėdėti tas 45 min. pamokoje ko nors neiškrėtus. Rašytojas parašė keturias knygas apie pamirštos tėvo šlepetės istoriją. Galbūt bus ir daugiau. Tada netyčia atsirado trečia, o ir šiai reikia poros... Pirmoji “Šlepetės  istorija buvo išleista  netikėtai. Ilgiausiai rašyta knyga 20 metų, nes ten sudėti apsakymėliai, istorijos, kurios kurios buvo parašytos neiškart. Čia taip pat  remiamasi tuo, kas buvo matyta.

Kadangi šventei ir susitikimui buvo labai ruoštasi, vaikai taip pat turėjo ką pasakyti. Po autoriaus pasakojimo mokiniai teikė jam savo dovanas. Susitikimą pagyvino jaunieji 6 c klasės aktoriai, sukūrę inscenizaciją pagal geriausią 1996 metų knygą vaikams „Šlepetė“. 6c klasė pasirodė esą tikrieji poetai ir skyrė V. Račickui savo kūrybos ištraukas. Buvo pristatytos ir naujos knygos –  „Sunku būti mokiniu” ir „Nebaigtas dienoraštis”. Kalbėdamas apie pirmąją rašytojas pasakojo, jog tai ilgiausiai jo rašyta knyga, apsakymus jai jis kūręs 1985 – 2005 metais. Antroji knyga „Nebaigtas dienoraštis” privertė susimąstyti. Anot V.Račicko, tai neplanuota knyga. Ją parašyti paskatino staigi draugės dukters mirtis. Mergaitė nusižudė po traukinio ratais. Imtis plunksnos rašytoją paskatino ne tik tai, kad mergaitės mama labai norėjo, jog kitos mergaitės dėl tokio poelgio susimąstytų, bet ir viena labai keista detalė. Mergaitei žuvus, jos mylimas šuniukas grįžo namo pražilęs...

Po renginio nebuvo mokinio tuščiomis rankomis. Vaikai mielai įsigijo V. Račicko knygų, džiūgavo gautu autografu. Įdomiausia, kad čia pat ir pradėjo jas skaityti! Lietuvių kalbos mokytojos padovanojo kiekvienam po lankstinuką su išsamia V. Račicko biografija ir bibliografija bei skirtuką į knygą.

Kaip minėta, tai tik vienas iš numatytų Skaitymo metų renginių. Tikimasi, kad susitikimas su autoriumi vaikus skatins vis dažniau į rankas paimti knygą.

Organizatoriai : lietuvių kalbos vyr. mokytoja M. Narijauskienė
Bibliotekos vedėja  Jadvyga Tumas

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.