Į pradžią 

 
 
 
 
Svajonių Laimiuko žinios

Anykščių rajono savivaldybės L. IR S. Didžiulių viešosios bibliotekos  jaunieji skaitytojai puikiai žino leidyklą “Nieko rimto”, kuri leidžia žaismingas ir originalias knygas vaikams. Pamėgo jų autorius, žavisi iliustratorių darbais. Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės vėl pakvietė vaikus į susitikimą  su dar vienu  jaunųjų skaitytojų bičiuliu -  “Nieko rimto” leidyklos rašytoju ir dailininku Pauliumi Juodišiumi. Ne vienas vaikas yra skaitęs šio autoriaus knygeles: “Lipotapas ir kruopų vagys”,  “Stebuklinga slyva”, „Amarėlio pyragas”. Linksmai nusiteikę skirtingų amžiaus grupių vaikučiai atskubėjo į susitikimą. Drauge su mokytoja Irena Bilotiene ir bibliotekininke Virginija Jakučioniene atvyko Jakšiškio mokyklos pradinukai. Auklėtojos Dalia Šimkienė ir Tatjana Jatkūnienė atlydėjo Anykščių “Spindulėlio “ darželio “Pelėdžiukų” ir “Bitelių” grupių mažuosius smalsučius, Antano Baranausko vidurinės mokyklos mokytoja Daiva Guobužiėnė atkeliavo su savo – ketvirtosios “B” auklėtiniais.

Vaikų žvilgsnį atkreipė ant stalelio surikiuoti literatūriniai “Laimiuko” žurnalai vaikams  bei naujausioji  Pauliaus Juodišiaus knyga “Mažosios Laimiuko žinios”. Šmaikštusis “Nieko rimto“ leidyklos vadybininkas Saulius Valužis stengėsi įtikinti vaikus, koks šaunus žurnalas “Laimiukas” bei šįmet išleista knygelė “Mažosios Laimiuko žnios”. Bet ar gali būti kitaip, jeigu ją ir parašė, ir iliustravo pats Paulius Juodišius, pripažintas originalių iliustracijų meistru. Beje,  šio autoriaus parašyta ir iliustruota knyga “Amarėlio pyragas” IBBY Lietuvos skyriaus komisijos buvo pripažinta geriausia 2006 metų knyga mažiausiems skaitytojams.

Jaunojo rašytojo širdyje žybsi toks tikslas – skatinti skaitytojus žvelgti į supančią aplinką nauju žvilgsniu, atrasti malonumą patiems fantazuoti…Linksmieji anykštėnų svečiai šito mokė  ir  renginyje susibūrusius vaikus. Svečių paskatinti vaikučiai kūrė nebūtas istorijas, personažus, juos “pakrikštijo” ir fantazavo… be galo, be krašto…O dailininkas ir rašytojas Paulius vos spėjo jų fantazijas įamžinti dideliuose popieriaus lapuose.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė priminė, jog tarp šių vaikų nestingą kūrybiškų ir puikių knygos bičiulių ir paprašė svečių geriausiems skaitytojams įteikti bibliotekos knygas. Tarp apdovanotųjų Vismantė, Indrė, Simona, Miglė, Akvilė…

Susitikimas “Svajonių Laimiuko žinios” – dar vienas Vaikų literatūros skyriaus projekto “Skaityk kartu su šeima” renginių, kurį remia Kultūros ministerija ir Anykščių rajono savivaldybė. Bibliotekininkės nuoširdžiai norėjo, kad vaikų mintyse jis pasiliktų gražiu prisiminimu.

Romualda Bražėnienė, bibliotekininkė

RENGINIO NUOTRAUKOS: 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.