Į pradžią 

 
 
 
 
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas

Mokiniai galėjo patys paskaityti knygą, išleistą spaudos draudimo metais
Gegužės 7 d. Žemynos pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Renginio organizatorius – Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras, dalyviai – 3 kl. mokiniai.

Vaikai apžiūrėjo parodą apie lietuviškos knygos kelią, su didžiausiu susidomėjimu klausė Vaikų literatūros centro  bibliotekininkių -  Milės Pesliakienės ir Jūratės Pocienės pasakojimo apie spaudos draudimą Lietuvoje, lietuvių kalbosParodos fragmentas grožį ir knygos svarbą.

Mokiniai netgi galėjo patys paskaityti knygą, išleistą spaudos draudimo metais, tačiau be pagalbos to negalėjo padaryti. Labai jau skyrėsi tuometinė kalba užteršta svetimybėmis, taip pat labai apsunkino skaitymą  lenkų abėcėlės raidės.

Vaikai suprato, kad kalbą reikia saugoti nuo barbarizmų,  kad ji neišsigimtų ir netaptų sunkiai suprantama ateities kartoms. Mokiniai aktyviai diskutavo apie knygos svarbą žmogaus gyvenime. Jie mano, kad ir ateityje knyga išliks svarbi ir jokia kompiuterinė technika jos tikrai neatstos.

Jūratė Pocienė 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.