Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitome su vaikais iki 7 metų (edukaciniai vaizdo įrašai)
2019-10-29Daugeliui tėvų kyla klausimų apie skaitymą su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Kada pradėti? Nuo ko? Ko galima tikėti iš tam tikro amžiaus vaiko? Ar reikia mokyti skaitymo technikos, ar tai palikti mokyklai?


 

Apie tai, ką reiškia ugdyti skaitytoją, kaip padėti vaikui gerai jaustis tarp knygų ir jomis domėtis, pasakoja edukologė doc. dr. Vaiva Schoroškienė. Jos mintis ir patarimus galite išgirsti dviejuose vaizdo įrašuose.


Skaitome su vaikais iki 7 metų: ką galėtų padaryti tėvai ir ko galėtų nedaryti?

 

 


 Skaitome su vaikais iki 7 metų: skaitome ir kalbamės apie tai, ką perskaitėme


Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodami į tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka sumanė pasiūlyti 15–25 minučių edukacinių vaizdo įrašų tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra. Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

Projektas „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ gimė 2016 m. rudenį. Tai įvairių renginių – pokalbių, diskusijų, paskaitų, pristatymų, edukacijų – ciklas, kuriame pristatomos, analizuojamos ir aptariamos vaikų literatūros pasaulio bei skaitymo skatinimo aktualijos, problemos bei naujienos. Renginiuose dalyvauja savo srities profesionalai: mokslininkai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, bibliotekininkai, rašytojai, vertėjai, dailėtyrininkai, leidėjai ir kt.

Visi ciklo renginiai yra filmuojami, dažniausiai ir transliuojami tiesiogiai, o jų įrašai viešai skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos jutubo kanale. Išsamų visų įvykusių pokalbių sąrašą galima rasti IBBY Lietuvos skyriaus svetainės ibbylietuva.lt. rubrikoje „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“.

Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.