Į pradžią 

 
 
 
 
Literatūros pamoka su rašytoja Kristina Gudonyte

Autorė išraiškingai perskaitė porą ištraukų iš 'Blogos mergaitės dienoraščio'Gruodžio 1-ąją nuoširdus, linksmas ir atviras susitikimas „Sveiki, aš – Kristė“ Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos iniciatyva pagal projektą „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje“, kurį remia LR kultūros rėmimo fondas, surengtas Mato Slančiausko gimnazijoje. Į susitikimą su rašytoja, aktore, režisiere, scenariste, dailininke Kristina Gudonyte susirinko apie 150 gimnazijos moksleivių ir mokytojų.


Viešnia pirmiausia papasakojo apie save. K. Gudonytė pradėjo dirbti nuo mažens – būdama septynerių metų jau vaidino filme. Įgijusi aktorės, režisierės, prodiuserės profesijas, dirbo teatre, vaidino ir statė spektaklius, dabar kuria scenarijus populiariems TV serialams, verčia iš rusų ir vokiečių kalbų. Mėgsta tapyti, surengė 14 personalinių tapybos parodų. K. Gudonytė parašė du romanus paaugliams: „Gėlių dvaras“ ir „Blogos mergaitės dienoraštis“. Pastaroji išrinkta 2009-ųjų Metų knyga paaugliams.Į susitikimą su rašytoja Kristina Gudonyte susirinko apie 150 gimnazijos moksleivių ir mokytojų

Apie šią knygą susitikime daugiausia ir kalbėta. Autorė išraiškingai perskaitė porą ištraukų iš „Blogos mergaitės dienoraščio“ ir sulaukė klausytojų šūksnių „Bravo!“.

K. Gudonytė, paklausta, kokia veikla jai labiausiai patinka, negalėjo išskirti vieno dalyko: kai pavargsta rašyti, tuomet labai patinka tapyti.

Šis susitikimas – literatūros pamoka, suintrigavusi perskaityti „Blogos mergaitės dienoraštį“ ne tik paauglius. Šią knygą verta paskaityti ir tėveliams – ji padės pažinti save ir savo vaiką.

Susitikimo pabaigoje K. Gudonytė padovanojo kalėdinę dovaną – muzikinį vaidybinį filmuką be žodžių „Mėnulio spindesy...“.

                                                              Rūta Žigelytė, Šiaulių valstybinės kolegijos
         Bibliotekos informacinių  išteklių valdymo specialybės 2 kurso studentė

 

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.