Į pradžią 

 
 
 
 
Šviesos ir žodžio šventė

Žvakių šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos. Nuotr. Jūratės Pocienės

Vilniaus "Žemynos” pagrindinės mokyklos bibliotekoje lapkričio mėn. 9 d. 10 val. simboline šviesos ir žodžio švente prasidėjo tradicija tapusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. Juos organizavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras, šiame projekte dalyvaujantis jau penktąjį kartą. Jam talkino "Žemynos” pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė ir mokytoja Marija Antulienė.

Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius Baltijos ir Šiaurės šalių bibliotekose pasiūlyta bendra tema. Šių metų renginių tema "Karas ir taika Šiaurės šalyse”.

Žvakių šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos "Mėlynosios planetos istorija”. Dalyvavo ketvirtų klasių mokiniai. 4 a kl. mokiniai Agnė Blauzdžiūnaitė ir Tomas Labašauskas labai išradingai pristatė šią knygą šventės dalyviams, todėl buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.Mildos Baršauskaitės piešinys - originaliausias. Nuotr. Jūratės Pocienės

Vaikai dalijosi įspūdžiais apie perskaitytas Šiaurės šalių rašytojų knygas, ragino jas perskaityti draugams. Daugiausia simpatijų susilaukė švedų rašytojos Astrid Lindgren knygos "Broliai Liūtaširdžiai”, "Mes Varnų saloje”, "Mūsų visų Madikė”, "Kalio Bliumkvisto nuotykiai”, "Pepė Ilgakojinė”.

Kadangi tokio amžiaus vaikai labai mėgsta piešti,  buvo organizuojamas ir piešinių konkursas "Piešiame mylimiausius Šiaurės šalių rašytojų knygų herojus”. Ketvirtokė Milda Baršauskaitė buvo apdovanota už geriausią ir originaliausią piešinį.

Šių metų rugpjūčio mėn. 4 d. buvo švenčiamos norvegų rašytojo Knuto Hamsuno 150-osios gimimo metinės, todėl bibliotekoje buvo parengta jam skirta paroda, supažindinanti su šio žymaus rašytojo gyvenimu ir kūryba.

Mokiniai buvo aktyvūs ir žingeidūs visų renginių metu, noriai dalyvavo diskusijose, pasižymėjo kūrybiškumu.Jūratės Pocienės informacija

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.