Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymai "... ant debesies"

(Šis straipsnis buvo išspausdintas Ukmergės rajono laikraštyje „Gimtoji žemė“ – 2008-04-08 Nr.38)

2008-ieji – Skaitymo metai Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje
Skaitymai vyko mokykloje ant laiptų


Taip vadinasi Dukstynos pagrindinės mokyklos netradicinėje erdvėje organizuojami netradiciniai skaitymai, skirti šiais metais paskelbtiems Skaitymo metams. Šia proga mokyklos bibliotekininkės sumanė suintriguoti ir paskatinti mokinius atsiplėšti nuo kompiuterių ir naujai pažiūrėti į knygą.

Bibliotekininkės į 4B klasę atnešė paslaptingą skrynią, kurią atidarius atsivėrė „dangiškas“ vaizdas. Viduje ji buvo išpuošta pavasariniais debesėliais. Ketvirtokai ir jų mokytoja Diana Buklienė buvo pakviesti į fantazijos ir svajonių šalį. Todėl ketvirtokus kvietėme  atsinešti ir sudėti į šią skrynią pačias brangiausias, mylimiausias, labiausiai įsiminusias skaitytas knygas. Taip pat jie turėjo atsirinkti, kokią ištrauką iš šios knygos skaitys savo draugams.  Tai labai sudomino mokinius. Per kelias dienas skrynia jau buvo pilna.

Balandžio 2-ąją, minint  H. K. Anderseno gimtadienį, skrynia iš klasės  iškeliavo ant laiptų prie mokytojų kambario. Kodėl ant laiptų? O todėl, kad laiptų būna įvairių. Vieni veda į pasakų, žinių pasaulį, kiti tiesiog pas draugą, ar namo.  Laiptais lipant galima ir ... dangų pasiekti. Reikia tik svajoti, labai norėti ir skaityti knygas.

Tokioje netradicinėje vietoje, tiesiog ant laiptų, vyko pačios brangiausios ir mylimiausios vaikystės knygos skaitymai. Ketvirtokų noras skaityti, kartu su draugais pasidžiaugti savo KNYGA buvo begalinis. Pamoka pasibaigė per greitai...
Aš, Violeta Markauskienė, vedžiau šį renginį-pamoką ir pasakodama apie H. K. Anderseno vaikystę, stengiausi apjungti ketvirtokų skaitomas ištraukas, uždaviau klausimų.

Tokios panašios pamokos „...ant debesies“ vyks visą balandžio mėnesį ir vis su kitais mokiniais, ir vis kitoje aplinkoje. Jau šį trečiadienį (2008-04-09) netradiciniams skaitymams ruošiasi 4A klasės mokiniai ir jų mokytoja Stasė Danutė Bieliakienė. Jų skaitymų tema „Pasakų namelis ant ...“

Informuoja Violeta Markauskienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.