Į pradžią 

 
 
 
 
Knygos reklama draugui

Vieną gražią gegužės mėnesio dieną  į Užpalių gimnazijos aktų salę reklamuoti  patikusios knygos rinkosi VI –VIII klasių mokiniai ir lietuvių klalbos ir literatūros mokytojos R. Šliogerienė, G. Bareikienė ir O. Šližienė.

Renginio pobūdis skyrėsi nuo balandžio 18 d. vykusios pradinių klasių mokinių knygos reklamos. Ilgai galvojau kaip pateikti idėją reklamuoti knygą draugui,  kad  knyga susidomėtų  ne tik skaitantys vaikai, kurie ir taip randa kelią į biblioteką, bet kaip sudominti tuos, kuriems knyga yra tik nereikalingas balastas jų namuose ir jų mintyse.

Po ilgų svarstymų jie buvo pakviesti į komisiją. Tikiuosi, kad jiems suteiktas pasitikėjimas bus akstinas pradėti nors retkarčiais paimti knygą į rankas. Komisija  iš 18 reklamuotų knygų rinko labiausiai patikusią. Mokiniai reklamavo knygas, pasitelkdami įvairias išraiškos priemones: skaidres, piešinius, apžvalgas. Buvo reklamuojami tiek lietuvių, tiek užsienio autorių kūriniai, nors kiekybiniu požiūriu verstinė literatūra  yra populiaresnė paauglių tarpe.

Reklamos metu nudžiugino reklamuojančių moksleivių knygos analizė. Jie ne tiek atpasakojo knygos turinį, kiek stengėsi atskleisti knygos originalumą, aktualumą, informacinę – pažintinę reikšmę, knygos įtaką jų mąstymui ir pasaulėžiūrai.

Informuoja bibliotekininkė Vida Juškienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.