Į pradžią 

 
 
 
 
Ramunė Petuchovaitė: ...kad skaitytojas atsiverstų knygą ne tik per Nacionalinę bibliotekų savaitę

Seminarą veda lektorė
Balandžio 25 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė,Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorė, kraštietė Ramunė Petuchovaitė. Seminarą ,,Rinkodara – bibliotekų vadybos ir praktinės veiklos požiūris” viešnia pradėjo retoriniu klausimu: ar bibliotekos išliks per artimiausią dešimtmetį? Jei taip, kam reikės viešųjų bibliotekų? ,,Kad bibliotekos išliktų ir jų reikėtų, mums reikia naujos, o gal netgi naujų vizijų, naujų strategijų ir veiklos formų, nuolatinio ryšio su bendruomene, neginčijamų veiklos įrodymų (rezultatų)”, - sakė viešnia rajono bibliotekininkams, remdamasi sėkminga užsienio ir Lietuvos didžiųjų bibliotekų praktika paaiškino, kodėl bibliotekoms reikia rinkodaros, kas sudaro rinkodaros programą. Lektorė detaliai aptarė penkis bibliotekininkystės dėsnius: knygos turi būti naudojamos; kiekvienam skaitytojui – jo knygą; kiekvienai knygai – jos skaitytoją; taupyk skaitytojo laiką; biblioteka – augantis organizmas. Jos nuomone, bibliotekininkui svarbiausia pažinti vartotojus ir jų grupes, kad išsiaiškintų, kokią vertę žmonės mato skaityme, kodėl jie nori skaityti, ir padėtų žmonėms apsispręsti. ,,Biblioteka – stebuklingas tinklas, naudingas skaitytojams, vartotojams,  gyventojams. Efektyviai pateikti savo paslaugas bibliotekos galėtų  įveikusios stereotipus. Tik tada vienkartinis veiksmas virstų ilgalaike praktika ir pasiektume, kad skaitytojas atsiverstų knygą ne tik per Nacionalinę bibliotekų savaitę, bet ir po to”, - reziumavo lektorė.Seminaro dalyviai

Lektorei paantrino Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos  direktorius, naujovių šalininkas Romas Kutka. Jo požiūriu, po žodžiu ,,idėja” slepiasi gaivumas, žvilgsnis į ateitį ir naujų strategijų kūrimas, netradicinės formos padeda išgirsti savo vartotoją gatvėje, parduotuvėje, kavinėje. Svarbiausia – subtili idėja, įtraukianti ir užkrečianti, nuolatinis ieškojimas, ėjimas į priekį ir kuo mažiau ,,idėjų žudikų”.

Rajono bibliotekininkai dėkojo lektorei R. Petuchovaitei ir pakvietė į Viešųjų bibliotekų paslaugų bendruomenei sėkmingos praktikos seminarą.

Šiuo seminaru tęsiame Anykščių viešosios bibliotekos projekto ,,Gyvųjų tradicijų tęstinumas”(projekto vadovė Aušra Miškinienė) veiklą.

Parengė  Aušra Miškinienė
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Įvaizdžio kūrimo skyriaus vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.