Į pradžią 

 
 
 
 
Bibliotekų savaitė Ventos miesto bibliotekoje

Balandžio paskutinėmis dienomis, per Nacionalinę bibliotekų savaitę, Ventos miesto bibliotekoje pristatoma naujaakmenietės Marijos Poliakovos megztų rūbų paroda. Labai džiugu pažymėti, kad per šią savaitę surengta autorės paroda, nes ji pati dirba Naujosios Akmenės Viešosios bibliotekos skaitykloje.  Parodoje eksponuojama 16 vąšeliu ir virbalais megztų darbų. Rūbai spalvoti, dailūs, labai kruopščiai padaryti ir suderinti, tiesiog juvelyriški. Apžiūrėti ir pasidžiaugti galima megztais kostiumėliais, palaidinėmis, megztukais, šalikais. Akį traukia lino kostiumėliai. Marijos nėriniuose svarbiausią vietą užima gamtos motyvais išmegzti raštai. Tai įvairiausi gėlių ornamentai, numegzti iš atskirų detalių ir sujungti į vieną. Kaip ji pati sako, „mezgimas – tai mano hobis. Pati sugalvoju kaip megzti, pati modeliuoju. Tai neįkainojama laisvė saviraiškai, grožiui ir kūrybai. Pagaliau – ramybė ir poilsis mezgant“.

Autorė yra gimusi Prienų rajone, mokėsi Birštono vidurinėje mokykloje. Baigusi Vilniaus kultūros mokyklą, 1969 metais atsikėlė į Naująją Akmenę ir pasiliko joje gyventi. Viešojoje bibliotekoje dirba nuo 1969 metų. Kelerius metus bibliotekinį darbą buvo nutraukusi, tačiau vėl grįžo į biblioteką, kur dirba ir dabar.

Ji pati sako, kad megzti pradėjo labai seniai. Dar besimokydama 11 klasėje nusimezgė ažūrines raštuotas kojines iš labai šiurkščios vilnos. Tais laikais tokios kojinės buvo labai madingos. Dabar tokių kojinių nemegztų niekada. Vėliau ji mezgė, norėdama papuošti savo vaikus, o dar vėliau pradėjo megzti visiems. Savo darbais džiugina pažįstamus, draugus, koleges bibliotekininkes, artimuosius. Jos darbai yra iškeliavę į Ameriką, Vokietiją, Olandiją...Paroda ''Knygos iš svetur'' supažindina su įvairių pasaulio šalių knygomis skirtingomis kalbomis. Nuotr. autorės

Ši paroda yra jos pirmoji autorinė. Anksčiau ji yra dalyvavusi parodose, bet kaip viena iš daugelio dalyvių. Man labai malonu pristatyti Ventoje savo kolegės M. Poliakovos darbų parodą.  Sveikiname autorę ir linkime, kad ši jos paroda būtų pirma, bet ne paskutinė.

Bibliotekoje taip pat parengta ir kitų parodų. Galima apžiūrėti parodą apie garsias ir senas pasaulio bibliotekas „Senosios sielos vaistinės“. Mažiesiems bibliotekos lankytojams suteikta proga susipažinti su H.Ch. Anderseno pasakų pasauliu parodoje „Pasakininko pavilioti“. Paroda „Knygos iš svetur“ supažindina su įvairių pasaulio šalių knygomis skirtingomis kalbomis. Knygas iš savo asmeninės kolekcijos parodai paskolino Ventos gimnazijos bibliotekininkė Edita Šimkienė.

Roma Miltinienė,
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ventos miesto bibliotekos-filialo padalinio vadovė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.