Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo skatinimo patirtis Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje

2012-10-17


Skaitymo skatinimo patirtimi dalijasi Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos informacinių gebėjimų ugdymo mokytoja Raimonda Budnikienė:


SKAITYMO PROGRAMA 5 kl.

Sudarant skaitymo programą  dėmesys sutelkiamas į vieną skaitymo paskirtį – skaitymą literatūrinei patirčiai įgyti. Programa siekiama paskatinti mokinius skaityti savo malonumui grožinius tekstus. Skaitydami mokiniai pasiners į įsivaizduojamus įvykius, veiksmus, charakterius, jausmus ir idėjas. Tam, kad suprastų ir vertintų tekstus, skaitytojas susies juos su savo patirtimi, jausmais, žiniomis. Mokiniams grožinė literatūra suteiks galimybę tirti situacijas ir jausmus, su kuriais jie dar nebuvo susidūrę, ugdytis vaizduotę.

SkaitytiKŪRYBINIAI DARBELIAI

Atsiliepdami apie progimnazijoje organizuojamus skaitymo skatinimo renginius mokiniai teigia, kad jiems labiausiai patinka kurti įvairius darbelius apie perskaitytas knygas, todėl į daugumą skaitymo skatinimo veiklų įtraukiame kūrybinius darbelius. Dalijamės keletu idėjų tikėdami, kad jos bus naudingos kitiems. Visas idėjas pateikiame glaustai, nes suprantame, kad dovanojamos idėjos augina kitas originalias idėjas.

SkaitytiSKAITYMO VALANDOS

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje į 5-8 kl. mokinių tvarkaraštį  įtraukta „Skaitymo valanda“. Ši valanda organizuojama kartą per savaitę. „Skaitymo valandos“ tikslas – ugdyti skaitymo ir teksto suvokimo gebėjimus, būtinus sėkmingam mokymuisi.

Skaityti


MOKINIŲ PROJEKTINĖ VEIKLA BIBLIOTEKOJE

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje kiekvienas 6-8 klasių mokinys pasirenka vieną iš mokytojų siūlomų projektų ir, kūrybiškai dirbdamas visus metus mažoje grupėje, sukuria individualų produktą pasirinktai problemai išspręsti. Progimnazijos bibliotekininkės taip pat siūlo idėjas mokinių projektams ir, subūrę mokinių projektines grupes, kartu su mokiniais sprendžia bibliotekoje iškylančias problemas.

Skaityti

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.