Į pradžią 

 
 
 
 
Kai skrido mano angelas...

„ …Svajojau būti zoologijos sodo direktoriumi ir išleisti visus žvėris į laisvę. Svajojau rašyti nuotykių knygas – ši svajonė beveik išsipildė. Dar svajodavau, kad ant stogo gyvena angelai, kaip kokie Karlsonai, kurie mums padeda, kai būna labai liūdna. Ir norėjau užaugęs būti angelu…- taip yra prisipažinęs viename spaudoje publikuotame inteviu aktorius, režisierius, rašytojas Vytautas V. Landsbergis.

Kadangi  vaikiškų pasakų autoriaus Vytauto V. Landsbergio kūryboje ryškus angelo motyvas, Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės, pakvietusios vaikų mylimą rašytoją į susitikimą su mažaisiais skaitytojais, kaip tik ir sutelkė  dėmesį  į rašytojo kūrybos angelą - šviesos, gerumo simbolį. Į renginį susirinko net penkios Anykščių miesto mokyklų pradinukų klasės, pilnas mokyklinis autobusėlis mokinukų atvyko iš Andrioniškio.

Susitikimas vyko Anykščių muzikos mokyklos salėje. Pirmiausia rašytojas paklausė, kas vaikams labiau patinka - ar žaisti kompiuterinius žaidimus, ar skaityti knygas? Suošė prieštaringi atsakymai. O rašytojas prisipažino, kad jam vaikystėje netrukdė nei kompiuteris, nei televizorius, nes jų namuose nebuvo, jis labai daug skaitė knygų. Ir patvirtino, jeigu nebūtų skaitęs, nebūtų tapęs rašytoju. "Knygos išmoko sukurti dalykus, kurių nėra" - vaikams kalbėjo svečias.

Vytautas V. Landsbergis drauge su mokinukais kūrė pasaką apie drakoną, dainavo liaudies dainas, skaitė ištrauką iš savo knygos "Rudnosiuko istorijos", atsakė į vaikų  klausimus. O mažiesiems smalsučiams buvo įdomu, ar jo paties vaikai žaidžia kompiuterinius žaidimus, kiek rašytojui metų, kokios jo svajonės, kiek pasakų knygų išleido, kokiais muzikos instrumentais groja, kada parašė pirmąją knygą vaikams, kas  įkvėpė parašyti... Renginio metu vaikučiai, įsigiję  rašytojo knygų, gavo autografus.

Informuoja Romualda Bražėnienė.

Nuotraukos Rimvydės Urbonienės ir Violetos Matelienės:

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.