Į pradžią 

 
 
 
 
Šventė "Labas! Ką skaitai?"

Tikslas: Sudominti vaikus ir jų tėvelius knygų skaitymu.

Pasipuošusi šventinė eisena pasuko link miestelio centrinės aikštės...

Pasveikinę vieni kitus su mokslo metų pabaiga, pasveikinę artėjančią vasarą, vaikai paleido į orą balionėlius-džiaugsmo ir vaikystės simbolį. Bežiūrint pievoje buvo padarytas didžiulis gėlės žiedas. Susikabinę už rankų visi sugiedojo mokyklos himną. O tada sutūpė, susėdo, sugulė kas kur klausytis knygų skaitymo. Tai buvo ne šiaip sau skaitymas, o garsinio skaitymo konkursas. Mokiniai skaitė ištraukas Iš G. Morkūno, K. Kasperavičiaus, V.V. Landsbergio, S.Ach, R.Černiausko, S. Poškaus, A. Zurbos, V. Tamulaičio, V. Misevičiaus ir kt. lietuvių autorių knygų, pasidabinę personažais apie kuriuos skaitė. Vaikai rinkosi ištraukas patys pagal savo pomėgius, savo charakterį. Gražu buvo klausytis kaip niūniavo S. Ach „sraigė",  dainavo Vyt. Tamulaičio klajojantis muzikantas„svirplys" , kaip alsavo „besišypsantis šuo" iš Vinio Diksio, kurkė varlytė iš „Dviejų šimtų senelių" ir t.t. Trečiokas Armandas taip tikroviškai imitavo automobilio variklio burzgimą bei stabdžių cypimą, jog rodėsi, kad rašytojas Vytautas Misevičius „Danuko Dunduliuko nuotykius" parašė specialiai jam.

Garsiai ir viešai skaitomos knygos- keistas ir neįprastas reiškinys mažame miestelyje. Pasiklausyti mažųjų skaitytojų susirinko mamos, stabtelėjo praeiviai...

Vertinimo komisija atrinko 13 mokinių, kurie skaitė originaliausiai. Jiems įteiktos puikios dovanos- gražios, jų amžių atitinkančios knygos. Likusieji gavo paguodos suvenyrus.

Vaikai dar dainavo, spėjo mįsles apie knygą, lenktyniavo su kojūkais, bandė užrištomis akimis sudaužyti ąsotį... Spalvotų muilo burbulų fone bibliotekininkės lūpomis ypatingai nuskambėjo geriausios 2007 metų knygos vaikams ir jaunimui „Grįžimo istorija" autoriaus Gendručio Morkūno kreipimasis:„Vaikai, mergaitės ir berniukai, berniukai ir mergaitės. Būkite žmonės- skaitykite. Nustos tirpti Grenlandijos ledynai, nuo spanguolių raudonumo šarkoms vėl suksis galvos, o mes vėl pamatysime, kad esame stiprūs, gražūs ir kilnūs."

Šventė savo tikslą pasiekė. Miestelyje dar tebediskutuojama apie ją.

Vieša teatralizuota Knygos šventė „Labas! Ką skaitai?" - tai bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Bendraukime, skaitykime, tobulėkime", kurį iš dalies finansavo Kultūros ministerija, renginys.

Informuoja bibliotekininkė ir projekto koordinatorė Danutė Miknevičienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.