Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-11-27  Michaeliui Endei lapkričio 12 d. būtų sukakę 90


Vokiečių vaikų rašytojas Michaelis Endė (pilnas vardas vok. Michael Andreas Helmuth Ende, 1929 11 12–1995 08 28) – vienas žinomiausių XX a. Vokietijos autorių, kurio šiuolaikine klasika tapusios knygos „Momo“ bei „Begalinė istorija“ tebevirpina aistringų skaitytojų širdis. Nors rašė ne vien vaikams (kai kurias savo knygas šiai skaitytojų auditorijai ir iliustravo), bet ir suaugusiesiems, M. Endė pasaulinio pripažinimo ir daugybės apdovanojimų sulaukė už kūrybą būtent jauniesiems skaitytojams.

2019-11-25  Bibliotekos kviečia interaktyviu dviračiu apkeliauti Zarasų ir Utenos gatvesZarasų ir Utenos viešosios bibliotekos kviečia lankytojus į naują interaktyvų dviračio turą. Mindami pedalus dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos miestų gatves, susipažinti su jų istorija. 

2019-11-22  Visas pasaulis – tai sodas! (Frances Hodgson Burnett atminti)


Frances Hodgson Burnett (1849 11 24–1924 10 29) visą gyvenimą lydėjo gėlės ir knygos. Sykį rašytoja pasakė: „Kol turi sodą, tu turi ateitį; o kol turi ateitį, esi gyvas.“1 Kur tik ėjo, Frances ieškojo sąlyčio su gamta, nepaleisdama iš rankų knygos. Lapkričio 24 d. gimtadienį švenčianti F. H. Burnett bus gyva tol, kol toks bus ne tik britų ir amerikiečių, bet ir lietuvių skaitytojams gerai pažįstamas autorės kūrinys „Paslaptingas sodas“.

2019-11-21  Pokalbis „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“Vaikų literatūros kūrėjai vis labiau matomi viešojoje erdvėje: jie nuolat dalyvauja susitikimuose su skaitytojais bibliotekose ir mokyklose, noriai dalija įvairius interviu, internete atvirauja ne tik apie kūrybą, bet ir asmeninį gyvenimą, galiausiai patys užsiima savo knygų reklama ir sklaida.

2019-11-20  Prancūzų literatūrinės premijos: keliai ir posūkiaiPrancūzų institutas Lietuvoje kviečia į prof. Vytauto Bikulčiaus paskaitą „Prancūzų literatūrinės premijos: keliai ir posūkiai“.

2019-11-20  Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2019 m. 3-iojo numerio tekstai„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2019-11-19  Poezija – kai sielos džiūgauja„Poezija ateina iš visur ir iš visko... Poezija ta pati visur, visais laikais ir visose žemėse, apimanti, suglobianti, suglaudžianti viską į galingą kosminį... ovalą,“ – kažkada mintijo lietuvių poetas Sigitas Geda.

2019-11-18  Šventė su šiaurietiškomis tradicijomisŠiaurės šalių literatūros savaitę „Šventės šiaurės šalyse“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė paminėjo spalvinga Šviesos ir žodžio švente. Šventėje dalyvavo Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai bei mokytojai, Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venskus.

2019-11-11  Poezija – literatūriniai tiltai regione


Puiki penktadienio popietė: mažytis autobusiukas rieda Anykščių link. Projekto „Knygos šventė“ (literatūriniai tiltai Utenos regione), kurį remia Lietuvos kultūros taryba – jau paskutinis renginys. Literatūriniais tiltais keliauta po Zarasus ir Molėtus, Ignaliną ir Uteną. Renginiai sujungia ne tik poeziją ir žmones, miestus ir bibliotekas, bet ir širdis. Kur yra žmogus – ten yra ir poezija, nesvarbu, kad kartais neprabylanti posmais – vargana, paskendusi kasdienybės sutemose, tačiau ji yra širdyje...

2019-11-06  Festivalis „Vaikų knygų sala“ (programa)Lapkričio 16–17 d. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) vyks trečiasis vaikų ir paauglių literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“. Festivalio rengėjai kviečia švęsti vaikų ir paauglių literatūrą drauge su jos kūrėjais, teatro ir kino aktoriais, muzikantais, menininkais.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.