Į pradžią 

 
 
 
 
Po knygų ir pasakų pasaulį
Šventėje vaikams buvo smagu. Nuotr. autorės


Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kasmet kviečia miesto mokyklų pirmaklasius į tradicinę pirmosios knygutės šventę „Vesk mane į savo šalį“. Spalio 21-ąją į šventę pakviesti Mato Slančiausko gimnazijos pirmokai, kuriuos į biblioteką palydėjo mokytojos Irena Čepinskaitė ir Dalia Marcinkevičienė.

Šių metų šventę atidarė Šiaulių dramos teatro aktorė Silvija Povilaitytė. Aktorė įteikė bibliotekos dovaną - kiekvienai klasei po spalvingą pasakų knygą. Balta Pasakų fėja virtusi aktorė su vaikais kalbėjo apie knygą, pasaką, skaitė latvių rašytojos Anos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“. Pirmokėliai įsitraukė į linksmą improvizacijų žaidimą. Aktorė kartu su Arūnu, Migle, Neda, Tautvydu, Ugne improvizavo paprastas gyvenimo vertybes teigiančią A. Saksės pasaką „Nugirstas pašnekesys“. Aktorės ir vaikų lūpomis skambėjo pirmųjų knygutės švenčių himnu tapę poetės Ramutės Skučaitės žodžiai „O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį....“ Vaikų literatūros skyriaus vedėja Violeta Katinienė vedžiojo vaikus po stebuklingą knygų pasaulį bibliotekoje. O tų knygučių išties yra nepaprastų, kurias galima ne tik skaityti, bet ir su jomis žaisti, kalbėtis, groti, net maudytis.Balta Pasakų fėja kalba su vaikais apie knygas. Nuotr. autorės

Šventės pabaigoje pirmaklasių laukė dar vienas siurprizas – keliaujančios knygų kuprinės, į kurias bibliotekininkės sudėjo naujas, dar spaustuvės dažais kvepiančias knygutes, kvietė jas skaityti, keistis tarp klasių. Po mėnesio knygų kuprinėlės bus perduotos „Saulės“ mokyklos pirmaklasiams, kurie į pirmosios knygutės šventę sugužės lapkritį.

Iš šventės Joniškyje aktorė Silvija Povilaitytė nuskubėjo į Kalvių pagrindinę mokyklą susitikti su vaikais ir pabendrauti knygos ir skaitymo renginyje „Pasakų valanda“. Renginyje dalyvavo mokyklos pradinukai ir keletas vyresniųjų klasių moksleivių.

Mokykloje netruko prabėgti smagi valanda su vaikais sekant pasakas, improvizuojant, žaidžiant. O jau artistų Kalviuose tikrai netrūko - kilo vaikų rankų miškas, norinčių su aktore pašėlti pasakų improvizacijų žaidimuose.

Šie skaitymą skatinantys, pamilti knygą nuo vaikystės žadinantys renginiai organizuoti pagal Joniškio Jono Avyžiaus bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo skatinimo mozaika ir mažiems, ir dideliems“, kurį remia Kultūros ministerija.

Violeta Vilčiauskienė
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.