Į pradžią 

 
 
 
 
IBBY Lietuvos skyrius kviečia leidyklas teikti knygas reikšmingiausių 2019 m. vaikų ir paauglių vertimų premijoms
2019-12-17Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius jau devynioliktą kartą renka reikšmingiausius metų vertimus vaikams bei paaugliams. Skiriamos dvi premijos: Eugenijos Stravinskienės premija už verstinę knygą vaikams ir Adomo Druktenio premija už vertimą paaugliams.


Premijų tikslas – paskatinti literatūros vertėjų darbą ir indėlį į tarptautinius kultūrų mainus, atkreipti visuomenės dėmesį į reikšmingiausius vertimus, puoselėti jaunųjų skaitytojų skaitymo kultūrą.

Premijos skiriamos vertėjams už naujus, reikšmingus grožinės literatūros vertimus. Dėmesingai vertinama ir vertimo kalba, knygos leidybinė kultūra. Premijuojamos knygos į lietuvių kalbą gali būti išverstos iš bet kurios užsienio kalbos, išleistos bet kurioje Lietuvos leidykloje.

Komisija, išanalizavusi premijai pristatytus kūrinius, išrenka 2–3 knygas, nominuojamas apdovanojimui.  Nominuotų knygų sąrašas skelbiamas Vilniaus knygų mugėje. Vienai iš nominuotų knygų skiriama premija. Premijos, finansuojamos iš privačių rėmėjų lėšų, laureatams teikiamos minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Premijų nuostatus galima rasti IBBY Lietuvos skyriaus interneto svetainėje (www.ibbylietuva.lt), skiltyje Apdovanojimai.

Maloniai kviečiame leidyklas pristatyti 2019 metų iš užsienio kalbos verstas knygas Eugenijos Stravinskienės ir  Adomo Druktenio premijoms. Kiekvienai premijai galima siūlyti 1–2 knygas. Leidyklos ypač skatinamos teikti pačių vertėjų pasiūlytą ir išverstą knygą.

Knygas gauti premijoms galima teikti iki gruodžio 31 d. adresu info@ibbylietuva.lt (kontaktinis asmuo – Roma Kišūnaitė). Leidyklas prašome pateikti ne daugiau kaip 4 knygas (abiejose kategorijose po 2 arba atitinkamai 3 ir 1).

Kadangi komisija kasmet susiduria su knygų stokos problema, vertintojai būtų labai dėkingi, jeigu darbo reikmėms galėtumėte skirti po du egzempliorius premijai pristatytųjų knygų. Knygas pristatyti prašytume į Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentą (Gedimino pr. 51, įėjimas iš Seimo pusės; darbo dienomis Aptarnavimo skyrius dirba 9.00–21.00 val.).

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.