Į pradžią 

 
 
 
 
Gimnazistai skaitė Joną Avyžių


Garbingą rašytojo Jono Avyžiaus vardą turinti Joniškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet gegužės mėnesį pamini žymaus kraštiečio gimimo metines. Gegužės 21 d.  biblioteka visus J. Avyžiaus kūrybos gerbėjus, bibliotekos bičiulius pakvietė į netradicinį renginį. Rašytojo gimtojoje sodyboje Joniškio rajone, Mėdginuose organizuoti  J. Avyžiaus skaitymai.

 


Simboliška, kad šis renginys gražiai papildė 2008-iesiems – Skaitymo metams skirtų Viešosios bibliotekos ir filialų renginių sąrašą, savo netradicine forma suteikdamas J. Avyžiaus kūrybai kitokį skambėjimą. Simboliška ir tai, kad apsakymą „Likimo pirštas“, kuriame vaizduojami tikri ir būtent šioje sodyboje išgyventi įvykiai, skaitė Joniškio „Aušros“ gimnazijos skaitovai, gimnazijos, kurioje kadaise mokėsi  J. Avyžius.
Šio renginio iniciatorė Viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Violeta Kuprevičienė tiki, kad susirinkusieji  šioje sodyboje J. Avyžių išgirdo kitaip, nei jis būtų buvęs skaitomas bibliotekoje ar mokykloje. Bibliotekos vardu pasveikintos gegužę gimtadienius švenčiančios J. Avyžiaus seserys Adolfina ir Stanislava.

Susižavėjimo J. Avyžiaus skaitymais neslėpė Joniškio rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Rasa Čiutienė. Ji dėkojo bibliotekai ir „Aušros“ gimnazijos moksleiviams bei mokytojai už galimybę visiems susirinkusiems dar kartą prisiliesti prie žymaus kraštiečio kūrybos.


Susirinkusiuosius šildė skaisti gegužės saulė, Mėdginų kūdroje tarsi  pašėlusios kurkė varlės, nuo pievų aukštyn kilo ir leidosi nužydėjusių pienių parašiutai. Ir toje idiliškoje kaimo aplinkoje taip autentiškai ir taip gražiai moksleivių lūpomis liejosi J. Avyžiaus parašyti žodžiai apie atsakomybę ir meilę gimtinei, motinai, tėvui.

 

 

 

„Man buvo be galo malonu atvesti savo mokinius į tokią aplinką, kurioje kadaise gyveno J. Avyžius“, - kalbėjo Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokytoja Nijolė Šidiškienė.

Informuoja Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Dalia Norvaišienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.