Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-03-26 Ieva Rudžianskaitė. Veidrodinių atspindžių poezija„Įtrūkusios mėnesienos“. Jau pats pavadinimas prikausto dėmesį. Apie kokius įtrūkius ir kokiose mėnesienose bus kalbama naujausiame Kornelijaus Platelio rinkinyje? Šį klausimą savitai užduoda ir pats poetas, iš pradžių cituodamas koaną: „Jei debesis nekabo virš kalno, mėnesiena peršviečia ežero gelmes.“

 
2019-03-21 Kaip gimsta knygos, kuriose skamba muzika

Violeta Palčinskaitė.  Nuotr. „Nieko rimto“

Violetos Palčinskaitės besidomintiems vaikų literatūra pristatyti greičiausiai nereikia. Poetė, dramaturgė, scenaristė ir vertėja – tiek veiklų aprėpia vaikų mylima kūrėja. Jos kūrybą skaitytojai lygina su pavasariu – žaismingu, šviesiu, gaiviu. Juk kada, jeigu ne pavasarį skaityti eiles!

 
2019-03-19 Saulius Vasiliauskas. Kovoti, atsiminti, pasakoti?Tris labai skirtingas prozos knygas sieja dėmesys praeičiai, prie kurios kiekvienas iš rašytojų randa savitą prieigą.

 
2019-03-07 Vaikų knygų dailininkas Piotr Socha: „Esi geras tiek, kiek geras tavo paskutinis piešinys“

Dailininkas Piotr Socha. Nuotr. © Wydawnictwo Dwie Siostry


Iliustracijos – labai svarbi knygų, skirtų vaikams, dalis. Kas jei ne spalvingi ir efektingi piešiniai, atskleidžiantys ne ką mažiau nei pats knygos tekstas, pritraukia mažiausiųjų skaitytojų dėmesį? O sukurti pagaulias iliustracijas ne taip paprasta.

 
2019-03-05 LLVS priima siūlymus Šv. Jeronimo premijoms gautiKultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS), skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui  į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

 
2019-02-27 Paskelbti šeštojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureataiVilniaus knygų mugėje vasario 23 d. buvo paskelbti šeštojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai. Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

 
2019-02-22 Pagerbti Knygos meno konkurso laureatai


 
Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė Vilniaus knygų mugėje pasveikino dailininkus, leidėjus ir spaustuvininkus – 2018 metų Knygos meno konkurso nugalėtojus, įteikdama jiems premijas ir diplomus.

 
 
<- Atgal 1 2 3  
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.