Į pradžią 

 
 
 
 
Džeraldas, Patricija ir draugystė menų dūzgėse
2019-05-02
Draugystė vaikams padeda augti, pažinti, atskleisti save, dalytis patirtimi ir paslaptimis, smagiai leisti laiką. Dažniausiai vaikai gali išvardyti po kelis ar keliolika draugų vardų ir jų draugystės istorijos būna įvairios.


Pasiklausyti istorijos apie žvėrelių draugystę balandžio 25 dieną Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinius ir vyresniuosius Vaikų literatūros skyriaus lankytojus pakvietė knygų iliustratorė Aušra Kiudulaitė ir rašytojas Marius Marcinkevičius.

Pristatydami jau ne vieną apdovanojimą pelniusią paveikslėlių knygą „Draugystė ant straublio galo“, autoriai, grakščiai ir žaismingai vienas kitą keisdami, papasakojo pelytės Patricijos ir dramblio Džeraldo draugystės istoriją. Įtikino klausytojus, kad, netgi būdami labai skirtingi, gyvūnai ir žmonės gali draugauti. Vaikai suskaičiavo savo draugus ir papasakojo, ką drauge su jais galima veikti.

Pasiklausę geras emocijas keliančios istorijos, pasigrožėję spalvingais paveikslėliais, žaidė žaidimą „Jeigu aš būčiau...“, kurį ypač mėgo Patricija. Ji nuolat klausinėdavo, ar Džeraldas būtų jos draugu, jeigu ji būtų kregždute, žuvimi ar laišku. Dramblys atsakydavo, kad prisitaikydamas taptų debesėliu, upe ar pašto ženklu.

Po linksmo žaidimo iliustratorė A. Kiudulaitė dalyvius pakvietė į kūrybines dirbtuvėles. Vaikai kūrė vokus-dramblio galvas. Rašė laiškus ir dėjo į vokus, išsiųs draugams.

Renginys – Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Menų dūzgės kūrybingai vaikystei“ dalis, Zarasų viešoji biblioteka – projekto partnerė.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Bibliotekų naujienos.
 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.