Į pradžią 

 
 
 
 
Su pavasariu pražydo eilės

Kovo 14 dieną, penktadienį, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų skaitytojų, su nekantrumu laukiančių atvykstančios viešnios -  vaikų pamėgų knygelių autorės, poetės Zitos Gaižauskaitės. Susitikimą su gerbiama poete pagal Skaitymo skatinimo programos projektą „Skaityk kartu su šeima“ parėmė LR kultūros ministerija.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė pasidžiaugė, kad pirmajam projekto renginiui – teatralizuotai poezijos popietei „Jau rasos pražydo“ ypač kruopščiai ruošėsi Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos  pradinukai su mokytojomis Ilona Tartiliene ir Vile Mikučionyte. Apie pabudusį pavasarį, artėjančias šventes eilėraščius skaitė pirmokai Klaidas, Gabrielė ir Arminta, o antros kalsės mokinės Goda, Martyna, Gustė ir Simona visiems dovanojo poetės eilėmis suskambusias daineles.

Maloniai nustebinta poetė Zita Gaižauskaitė dėkojo vaikams – jos splavingos, nuoširdžios ir pamokančios  kūrybos įkvėpėjams ir kvietė  pakeliauti po poezijos šalį, kur knygelės ir kalba, ir juokiasi, ir verkia, kur vaikai virsta kiškučiais, varliukais, katinėliais, gandriukais... Poetei pasakojant eiliuotas istorijas, vaikai su džiaugsmu įkūnijo personažus, improvizavo pačias netikėčiausias situacijas, o vėliau kartu jas aptarė.

Tai, kad jaunieji skaitytojai neabejingi poezijos žodžiui, parodė jų aktyvus dalyvavimas renginyje ir pažadas parašyti poetei laišką,  kuriame jie papasakos patirtus įspūdžius ir nuotaikas, kartu su tėveliais skaitant knygas. Atsisveikindama viešnia palinkėjo vaikams mėgautis skaitymo teikiamu džiaugsmu ir dalintis juo su šeima, o ištikimiausiems savo kūrybos gerbėjams dovanojo knygeles su autografu.

                                                                                                                                  Vaikų literatūros skyriaus 
                                                                                                                                  vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė

Renginio nuotraukos: 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.