Į pradžią



 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-06-15  Helmut Böttiger. „Ir tada mama groja Chopiną“

Nataschos Wodin romanas „Ji atvyko iš Mariupolio“ apdovanotas 2017-ųjų Leipcigo knygų mugės premija

2017-06-15  Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams


Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

2017-06-14  Janine Kotwica paskaita „Iliustracijų knygų leidybos Prancūzijoje gyvybingumas ir turtingumas“


 
Paveikslėlių knygos, skirtos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, jau tapo atskiru literatūros ir dailės žanru. Jis įsitvirtino ne iš karto, bet geriausi kūriniai jau laikomi klasika. Kai kurie tokių knygų iliustratoriai yra pelnę net pasaulinį pripažinimą. Su tekstu ar be jo, šiose knygose apstu įvairia technika atliktų piešinių, kupinų emocijų, humoro arba grafinės įtaigos, bei gvildenamos įvairiausios, kartais net aštrios, temos.

2017-06-13  Kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija


 

2017 m. birželio 20 d., antradienį, 13 val. Jonavos viešojoje bibliotekoje bus įteikta Kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija. Susirinkusiuosius ir premijos laureatą sveikins rajono savivaldybės atstovai, kūrinių vertinimo komisijos pirmininkas Vytauto Didžiojo universiteto profesorius istorikas Egidijus Aleksandravičius.

2017-06-12  Kęstutis Urba. Vaikų ar vaikiška literatūra?


Vaikų literatūra – toks paprastas dalykas, tokia aiški sritis… Ją išmano kone kiekvienas, nes juk kiekvienas suaugėlis yra buvęs vaikas. Kokių tad kalbos problemų gali rastis šioje įprastoje ir paprastoje srityje? Vis dėlto klausimų, kaip įvardyti, pavadinti tam tikrus vaikų literatūros reiškinius, knygų tipus, žanrus, yra. Su naujomis literatūros poetikos apraiškomis randasi ir negerų, nelogiškai išverstų dalykų, terminų, sąvokų, kurias būtina pasiaiškinti ir dėl jų susitarti.

2017-06-07  „Rubinaičio“ 1-ąjį numerį jau galite skaityti internete


 
 

„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, atspindintis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus misiją. Tai vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams ir studentams.

2017-06-07  Įteikta Astridos Lindgren atminimo premija


 
Vokiečių iliustruotojui ir paveikslėlių knygų kūrėjui Wolfui Erlbruchui gegužės 29 d. Stokholme įteikta Astridos Lindgren atminimo premija. Ją kūrėjui įteikė Švedijos princesė Viktorija. 

2017-06-07  Jurgita Žana Raškevičiūtė. Pašnekesiai apie XX amžių

Po presu – dvi knygos, kalbančios apie XX a. vidurio katastrofas. Čia susitinka du tos pačios kartos žmonės – SS dalinyje tarnavęs Günteris Grassas (g. 1927), sakantis: „...nerandu nieko, kas mane pateisintų“, ir metais jaunesnė, Holokaustą išgyvenusi Irena Veisaitė (g. 1928), tvirtinanti, kad kiekvienas besigailintis nusipelno atleidimo. Tad šįkart – su lengvu patosu apie išties jaudinančius dalykus.

2017-06-06  Paskelbta skaitomiausia 2016 m. verstinė knyga ir vertingiausių verstinių knygų penketukas


 
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) paskelbė 2016-ųjų Metų verstinės knygos rinkimų rezultatus. 2016-ųjų Metų verstine knyga skaitytojai išrinko Amino Maaloufo romaną „Pasiklydę“, kurį iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė, išleido „Žara“.

2017-06-02  Diskusijos „Kur gyvena vertimai? įrašas



Birželio 1 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko diskusija „Kur gyvena vertimai?: Maurice‘o Sendako knygos sutiktuvės ir diskusija apie vaikų literatūros klasikos vertimus Lietuvoje“.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.