Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-12-29  Žiemos švenčių belaukiantŽiemą būna gerai, nes žiemą būna Kalėdos. Jos visada laukiamos su nekantrumu ir susijusios su žaliaskarės eglutės puošimu, įvairių dekoracijų kūrimu, namų bei darbovietės dabinimu, dovanų pirkimu, kalėdinio stebuklo laukimu. Tradiciškai kurti kalėdinę nuotaiką ir ruoštis žiemos šventėms taip, kad prisiminimai apie ją šildytų kuo ilgiau, kvietė Zarasų viešoji biblioteka ir jos struktūriniai padaliniai.

2017-12-29  Skelbiamas Jurgos Ivanauskaitės premijos konkursas
2017-12-21  Lina Ožeraitytė. Vertimo pinklėse

 Nematomas žmogus: romanas / Herbert George Wells; iš anglų kalbos vertė Karolis Vairas-Račkauskas. – Vilnius: Scriptus, 2017. – 269 p. – ISBN 978-609-8184-04-4

 
„Nematomas žmogus“ – vienas ankstyviausių ir žinomiausių fantastinių H. G. Wellso romanų. Pagal jį pastatyti keli kino filmai, serialas, spektaklis. Kūrinio aktualumą rodo ir naujasis leidyklos „Scriptus“ leidimas.

2017-12-18  Neringa Butnoriūtė. Dar ne „Dogvilis“
Šių metų Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos konkursą laimėjusi Virginija Rimkaitė pristatė apysaką ir išsyk prabilo iš padangių: „[į] XXI amžių žmogus įžengė palaidojęs ir Sūnų, ir Tėvą, taip panaikindamas visas su metafizinio centro idėja susijusias hierarchijas. Pasidarę absoliučiai laisvi, deja, netikėtai tapome nūdienos dekonstrukcijų, destrukcijų, decentracijų, desakralizacijų ir kitų akcijų įkaitai. Stovime ant slenksčio, mieli draugai. Tešviečia ir mūsų šviesa.“

2017-12-14  Skelbiamas 2018 m. Pirmosios knygos konkursas
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbiamas „Pirmosios knygos“ konkursas – galimybė išleisti pirmąją savo knygą. Tradiciškai kasmet išrenkama ir išleidžiama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą.

2017-12-13  Skambėjo meilės žodžiai poezijos mūzaiSakoma, kad poezija, ypač šiuolaikinė, yra sudėtinga, netgi nesuvokiama. Šioms mintims, matyt, pritartų ir zarasiškiai, susirinkę pasiklausyti poeto, eseisto, vertėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kornelijaus Platelio eilių. Kūrybos vakarą Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojams ir svečiams dovanojo Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, vykdydama per Lietuvą keliaujantį „Literatūros ir kino dienų“ projektą.

2017-12-12  Prano Mašioto skaitymai „Lietuvių vaikų literatūros šimtmetis“


 
Gruodžio 11 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Prano Mašioto skaitymai – tradicinis mokslinis-praktinis seminaras, kurį Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius rengė jau XXIX-ąjį kartą.

2017-12-11  XXIX-IEJI Prano Mašioto skaitymai
Prano Mašioto skaitymai – tradicinis mokslinis-praktinis seminaras, kurį Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir IBBY Lietuvos skyrius rengia jau 29-ąjį kartą.

2017-12-07  Meilė literatūrai ir gimtineiĮsibėgėja Zarasų viešosios bibliotekos projektas „Istoriniai literatūriniai personažai Zarasų viešosios bibliotekos languose“. Projekto vadovė Jolanta Lementauskienė pasidžiaugė, kad sparčiu žingsniu keliaujame per Lietuvos istorijos šimtmetį prisimindami, o kartu iš naujo sužinodami apie lietuvių maitinimosi kultūrą ir papročius, aprangos kodą.

2017-12-07  Aistė Kučinskienė. Kas ta pasaulio literatūra ir ar mes – taip pat pasaulis?

Jau senokai nerimauju dėl literatūros ir pasaulio, atsiprašau, norėjau pasakyti – pasaulio literatūros. Šį nerimą kelia ne koks nors tragiškas aspektas, kaip antai „niekas neskaito“, „niekas nieko gero neparašo“, net ir ne teoriniai svarstymai, koks literatūros poveikis gyvenimui, o gyvenimo ‒ literatūrai ar pan. Jį lemia paprastos skaitytojos vs profesionalios filologės vidinė kolizija, savotiškas „trumpas sujungimas“ negebant įsisąmoninti ir perprasti, kas ta pasaulio literatūra ir kodėl mes – ne pasaulis?

2017-12-06  Skelbiamas paraiškų priėmimas Metų vertėjo krėslo premijai 
Lietuvių PEN centras ir  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia paraiškų priėmimą  Metų vertėjo krėslo premijai už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą.

2017-12-05  Gintarė Adomaitytė. Kalvotu keliu poezijos link

Gintarė Adomaitytė. Kalvotu keliu poezijos link
 
Buvo spalis. Toks spalis, kai tūnoti namuose nuodėmė. Ignalinos Trečiojo amžiaus universiteto studentai miškais žingsniavo Ažušilės link. Ir aš ėjau kartu. Studentai nešėsi knygas. Beveik visą akcijos „Metų knygos rinkimai“ poezijos penketuką. Beveik...

2017-12-05  Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gautiŠvietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, kritikos darbus, vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo projektus Vaikų literatūros premijai gauti. Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.