Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-06-29 1900 m. birželio 29 d. gimė prancūzų rašytojas Antoine’as de Saint-ExupéryPasaulinio garso rašytojui, įvairių premijų laureatui, neblėstančios šlovės kūrėjui ir savo profesijai atsidavusiam pilotui Antoine’ui de Saint-Exupéry vaikystė visą (tiesa, gana trumpą) gyvenimą išliko ilgesio objektu, prarastąja šalimi, ramybės ir pilnatvės uostu, į kurį neįmanoma sugrįžti.

 
2020-06-22 Romas Bartavičius. Meluoti tiesąNežinau, ar tai atsitiktinumas, ar sąmoningas gestas, bet romano pavadinimu „viskas gerai, aš dar jaunas“ Vladas Rožėnas valiūkiškai susimirksi su ankstesniu Pirmosios knygos konkurso nugalėtoju Mykolu Sauka. Viename M. Saukos apsakyme „Prieš ir po“ pateikiamas interviu su jaunu rašytoju „Vytautas Acukas: esu jaunas, tad kodėl gi ne?“ 

 
2020-06-11 Skelbiamas aštuntasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2020


Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia aštuntąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2020.

 
2020-06-05 Nemokamos Lietuvos kūrėjų knygelės vaikams jau internete


Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.  

 
2020-06-03 Neringa Butnoriūtė. Kai dendis laimi

Grožio ir blogio biblioteka: romanas / Undinė Radzevičiūtė; dizaineris Zigmas Butautis.  – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020. – 200 p. – ISBN 9786094801280.
Undinės Radzevičiūtės „Grožio ir blogio biblioteką“ perskaičiau su dideliu malonumu. Tai puikaus ritmo pasakojimas, parašytas su erudicija ir išmone, neabejotinai – vienas iš šiemet įsimintiniausių. Naujausio romano idėja išauginta iš knygoje „Baden Badeno nebus“ (2011) aprašytos istorijos apie knygų kolekcionierių Walterį Schulzą, kuris Günteriui Grassui pateikė ekscentrišką pasiūlymą.

 
2020-06-02 2020 m. birželio 2 d. dailininkė Birutė Žilytė švenčia garbingą 90-ąjį jubiliejųBirutė Janina Grasilda Žilytė-Steponavičienė – lietuvių dailininkė grafikė ir knygų iliustruotoja. Gimė 1930 m. birželio 2 d. Nainiškių kaime, Panevėžio apskrityje. 1949–1956 m. studijavo grafiką Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). 1963–1987 m. dirbo M. K. Čiurlionio meno mokykloje mokytoja. Nuo 1956 m. pradėjo aktyviai kurti, dalyvauti parodose Lietuvoje ir užsienyje.

 
2020-05-27 Paskelbti septintojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


 
Nacionalinį vaikų literatūros konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

 
2020-05-25 Apie devynis literatės Aldonos Liobytės darbus – vienoje knygoje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019
Moksleiviai, besimokantys pagal dabartinę (patvirtintą 2016 m.) pagrindinio ugdymo programą, 5–6 klasėse skaito Aldonos Liobytės tautosakinę pjesę „Devyniabrolė“, 7–8 klasėse – apsakymą „Sunki mama“, įvairių klasių moksleiviams kaip holokausto patirčių liudijimas yra svarbus Liobytės pasakojimas apie jos mokytojavimą Vilniaus mergaičių gimnazijoje karo metais ir mokinę žydaitę Irką Dincesaitę.

 
2020-05-21 Benas Bėrantas. Kaip knygų vaikams autoriai lietuviai pastaraisiais metais pasaulį šturmavoPastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie lietuvių autorių knygas vaikams. Atėjusi nauja kūrėjų karta ne tik nukreipė tėvų dėmesį nuo verstinių kūrinių prie originalių, išpopuliarino iki tol nepopuliarius ar visai neleistus žanrus, išplėtė mažųjų skaitytojų gretas, bet ir ėmė žvalgytis už Lietuvos ribų.

 
2020-05-20 Vertimų hitai: 25 naujos Lietuvos rašytojų knygos pasieks užsienio skaitytojusŠį pavasarį Lietuvos kultūros institutas sulaukė daugiau nei įprastai paraiškų išleisti Lietuvos autorių knygas užsienyje. Net 26-iems naujiems knygų vertimams ir 23-ims literatūros kūrinių ištraukų vertimams Institutas paskirstė beveik 75 tūkstančius eurų. Dar pusę tiek ketinama paskirstyti rudenį.

 
 
 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.