Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2018-10-17 Nemirtinga Sauliaus Šaltenio proza


 
Kai šlovingai medžiai pasipuošia auksu ir raudoniu, kai takus nukloja klevo lapai ir kaštonai, o saulė lepina paskutine šiluma, Zarasų viešoji biblioteka knygos mylėtojus sukviečia į tradicinį prozos rudenį. Spalio 10 dieną vykusiame literatūros renginyje dalyvavo prozininkas, dramaturgas, scenaristas Saulius Šaltenis.

 
2018-10-17 Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas gauti premiją už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekosePremijos tikslas – įvertinti geriausiai dirbančius bibliotekininkus, bibliografus, knygotyrininkus bei paskatinti juos aktyvesnei profesinei ir mokslinei veiklai. Premija skiriama pavieniams asmenims arba autorių kolektyvams, dirbantiems bibliotekose arba mokslo ir studijų institucijose, už reikšmingus darbus bei išskirtinius mokslinius tyrinėjimus bibliotekininkystės ir bibliografijos, knygotyros srityse per 5 kalendorinius metus.

 
2018-10-15 Paskelbti 2019 m. Astridos Lindgren premijos nominantaiSpalio 11 d. Frakfurto knygų mugėje paskelbti 2018 m. Astridos Lindgren premijos (angl. The Astrid Lindgren Memorial Award, sutrumpintai ALMA) nominantai. Šiam apdovanojimui šiemet pristatyti 246 kandidatai iš 64 šalių. Tarp nominuotųjų yra ir vienas lietuvis – tai Kęstutis Kasparavičius, kurį premijai teikė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

 
2018-10-11 „Kaip tekstas virsta vaizdais“: pokalbis su vaikų knygų iliustruotojais (vaizdo įrašas)Spalio 10 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko pokalbis su vaikų knygų iliustruotojais „Kaip tekstas virsta vaizdais“. Pokalbyje dalyvavo knygų kūrėjai Kęstutis Kasparavičius, Ieva Babilaitė ir Kotryna Zylė. Renginį moderavo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

 
2018-10-05 4-oji knygos meno parodaJau antrą dešimtmetį vykstanti knygos meno paroda šiemet yra ketvirtoji. Ji atpažįstama pagal išraiškingą logotipą, kurį sukūrė knygos dailininkas Romas Orantas (1949–2012). Paroda rengiama kas treji metai, joje eksponuojama pastarųjų trejų metų Lietuvos knygos dailininkų kūryba.

 
2018-10-04 Bibliotekos kviečiamos teikti paraiškas
Viešosios ir mokyklų bibliotekos, norinčios organizuoti renginius, kuriuose būtų pristatomos akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ knygos, kviečiamos teikti paraiškas šioms knygoms įsigyti.

 
2018-10-04 Grybai ir literatūraSpalio 1 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos Jūratė Kuliukienė ir Renata Ulinskienė, pakvietė į atvirą integruotą biologijos ir lietuvių literatūros pamoką 8 klasėje „Pasivaikščiojimas po grybų šalį“. Pamokos uždaviniai buvo išnagrinėti grybo sandarą, dauginimąsi, biologinius ypatumus ir susipažinti su klasikų, kurie rašė apie grybus, knygomis. Bendras tikslas – ieškoti temos bendrysčių ir įdomybių.

 
2018-09-28 Diana Gancevskaitė. Įdomiausiųjų 36-ojo IBBY kongreso pranešimų apžvalga


Rugpjūčio 30–rugsėjo 1 dienomis Atėnuose (Graikija) vyko 36-asis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros tarybos (International Board on Books for Young People, IBBY) kongresas. Šįkart kas dvejus metus vis kitoje pasaulio šalyje vykstančio kongreso tema buvo „Rytai susitinka su Vakarais knygose vaikams ir pasakose“.

 
2018-09-25 Kvietimas dalyvauti konferencijoje, skirtoje Vinco Aurylos 95-mečiui paminėtiGruodžio 6 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija organizuoja nacionalinę mokslinę konferenciją, skirtą Profesoriaus Vinco Aurylos 95-mečiui paminėti „Vaikų literatūros takais takeliais...“.

 
2018-09-21 Krabą cirko judesių išmokiusi iliustratorė Rasa Jančiauskaitė: „Visi nori būti kūrėjais”


Krabas ne tik skaito, bet ir moka visokių magiškų triukų. Tokią žinią šiais metais skleidžia vienintelis Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros bei magiškų istorijų festivalis „Vaikų Kalėdų sala”. Gruodžio 7–9 dienomis Vilniaus mokytojų namuose vyksiantis jau antrasis festivalis šiemet didžiausią dėmesį skirs 250-ąjį jubiliejų švenčiančiam cirkui. Cirko triukų festivalio herojų krabą išmokė pasaulyje pripažinta ir tarptautinėmis premijomis apdovanota jaunosios kartos knygų iliustratorė Rasa Jančiauskaitė.

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.