Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2018-12-14 Virginija Cibarauskė. Žvilgsniai į gyvenimą

Gib a kuk - Žvilgtelėk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose / Rūta Oginskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 309 p. – ISBN 978-609-466-271-3
Pastaraisiais metais lietuvių literatūros tyrėjai, kritikai, skaitytojai bei rašytojai įvairaus pobūdžio tekstuose nuolat užsimena apie tai, jog autobiografinė, išpažintinė literatūra – tiek proza, tiek poezija – tampa vis aktualesnė. Tai patvirtina ir Metų knygos rinkimuose pirmą kartą sudarytas publicistikos ir dokumentikos knygų penketukas, kuriame yra du publicistikos / eseistikos rinkiniai (Giedros Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas“ ir Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“) bei trys pokalbių knygos: teatrologės Rūtos Oginskaitės pokalbiai su Grigorijumi ir Olga Kanovičiais, istoriko Aurimo Švedo – su Irena Veisaite, bei rašytojos, literatūros kritikės Ellen Hinsey dialogas su Tomu Venclova.

 
2018-12-10 Neringa Butnoriūtė. Lietuviškai rafinuota ezoterika

Fatum: novelės ir apysakos / Jolita Skablauskaitė. Sudarė Janina Riškutė. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018.

Jolitos Skablauskaitės (1950–2018) proza – viena originaliausių lietuvių literatūroje. Autorė debiutavo apsakymų ir apysakų knyga „Tik šviesūs paukščiai naktyje“ (1986), rašė eilėraščius, pastarąjį dešimtmetį įsiminė kaip mistiška, tabu nepaisančių romanų kūrėja.

 
2018-12-05 Skelbiamas Knygos meno konkursasKultūros ministerija, siekdama išrinkti geriausias meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų 2018 metais išleistas knygas bei paskatinti knygų dailininkus, dizainerius, iliustruotojus, leidėjus ir spaustuvininkus, skelbia Knygos meno konkursą.

 
2018-12-03 Solidžiame literatūriniame žurnale – Lietuvos šimtmečio kelią liudijantys kūriniai rusų kalba


Gruodžio pradžioje skaitytojus pasieks rusų literatūrinio žurnalo „Inostrannaja literatura“ (Užsienio literatūra) numeris, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jame – tarpukario ir šiuolaikinių autorių kūriniai, supažindinantys skaitytojus su jiems mažai žinoma Lietuvos modernaus valstybingumo pradžia, istorijos, visuomenės raidos ir dabarties jausenos įprasminimu daugiabalsėje šiuolaikinėje prozoje, eseistikoje ir poezijoje.

 
2018-11-29 Dr. Jolitos Liškevičienės paskaita „Kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?“(vaizdo įrašas)Vaikų knygos sunkiai įsivaizduojamos be iliustracijų, tik kaip atskirti vertingas iliustracijas, praturtinančias knygą ir ugdančias vaiką, nuo prastesnių? 2018 m. lapkričio 28 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė skaitė paskaitą „Kokias paveikslėlių knygas verta skaityti ir kurių reikėtų vengti?“

 
2018-11-28 Skelbiamas Vilniaus klubo premijos konkursas knygai apie Vilnių


Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia jau ketvirtąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2017–2018 metais. Vilniaus klubo premijos laureatas bus paskelbtas vasario 11 d., o apdovanotas vasario 21–24 d. tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu išleidusiai daugiausiai knygų apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.  

 
2018-11-23 15min skaitytojai ir literatūros ekspertai rinks geriausias šių metų knygas


 
15min tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją – išrinkti geriausias, išskirtiniausias metų knygas. Renkant geriausias knygas dalyvauja tiek 15minsudaryta ekspertų komisija, tiek skaitytojai.

 
2018-11-22 Virginija Cibarauskė. Tekstai apie savą literatūrą ir svetimą epochąGiedros Radvilavičiūtės esė knyga „Tekstų persekiojimas“ Metų knygos rinkimuose atsidūrė „Publicistikos ir dokumentikos“ penketuke. Šiame penketuke taip pat yra Sigito Parulskio esė rinkinys „Amžinybė manęs nejaudina“ ir trys pokalbių knygos: Rūtos Oginskaitės „Gib a kuk/Žvilgtelėk“, kurioje kalbinami Olga ir Grigorijus Kanovičiai, „Nelyginant šiaurė magnetą“ Tomui Venclovai praeitį prisiminti padeda Ellen Hinsey, o Aurimas Švedas kalbasi su Irena Veisaite („Gyvenimas turėtų būti skaidrus“).

 
2018-11-22 Zarasų viešoji biblioteka įgyvendino tęstinį projektą2018 metais Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino tęstinį projektą „Virtualus turas. Pasaulis pagal žymias krašto moteris“. Biblioteka kviečia į virtualią ekskursiją, leidžiančią iš naujo atrasti, kokios moterys įtakojo Zarasų krašto vystymąsi, prisiminti Zarasų krašto poetų romantikų literatūros paveldą ir vėl atrasti Zarasų kraštą.

 
2018-11-21 Neringa Butnoriūtė. Nepadorus juokas kilniems tikslams


 
Herkaus Kunčiaus knygos – savotiškas nuotykis. Sėkmingu atveju jis primena, kad vaizduotės keliai iki galo nėra numanomi. Į Metų prozos knygų penketuką patekusių „Lietuviškos apybraižos“ centre – geopolitinių vėjų į Lietuvos teritoriją atpūsti Petras I, Napoleonas, Leninas, Hitleris, Gorbačiovas, Monako princesė, galbūt net čia subrendęs Hanibalas Lekteris(?).

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.