Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-03-30 Pasiilgusiems skaitomos poezijos, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ siūlo POEZIJĄ PRIE LANGOŠiuo metu visi literatūriniai renginiai liko tik mintyse, naujausių knygų pristatymai laukia savo vakarų. Tačiau niekas netrukdo skaityti poeziją ir jos klausytis virtualiai.

 
2020-03-30 2019-ieji vaikų knygų leidyboje: kas? kiek? kokių?Kad jau ir „koronavirusuoti“, bet džiaugsmingi kovo 11-osios minėjimo renginiai neišvengiamai priminė, jog nepriklausomoje Lietuvoje gyvename jau tris dešimtmečius. Neįmanoma lyginti dabartinės knygų leidybos su situacija sovietmečiu, tačiau statistiniai rodikliai atskleidžia ypač ryškius pokyčius.

 
2020-03-25 Startavo 11-oji Skaitmeninė savaitė

 

Kovo 23–29 d. visoje Europoje minima kaip Skaitmeninė savaitė. Šiandien ji kaip niekad anksčiau padeda atskleisti, kokie svarbūs šiuolaikiniam žmogui yra skaitmeniniai įgūdžiai ir kiek daug veiklų galime atlikti internete.

 
2020-03-23 Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?Kiekvienais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyrius teikia apdovanojimus už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams. Visus nominantus ir laureatus renka specialiai kasmet vis naujai suburtos komisijos, kurias sudaro su vaikų literatūros lauku susiję profesionalai – literatūrologai, edukologai, menotyrininkai ir kt.

 
2020-03-19 Miglė Anušauskaitė. Geri, blogi ir bjaurūs – mokslo populiarinimo knygos apie vabzdžiusPlačiajai visuomenei skirtų knygų apie vabzdžius nėra daug, o be reikalo. Viena vertus, suprantama, kad žmonės labiau domisi panašiais į save, o nepanašių (ypač mažų ir ropojančių) baidosi. Kita vertus, gaila, nes taip lieka nepažinta nepaprastai didelė pasaulio dalis, o artimiau susipažinus su šešiakojais pasaulio gyventojais gali išnykti ar bent būti apramintos iracionalios fobijos.

 
2020-03-17 Prieš 140 metų gimė „Bitės Majos“ autorius Waldemaras BonselsasLegendinės „Bitės Majos“ autorius vokiečių rašytojas Waldemaras Bonselsas (1880 02 21–1952 07 31) gimė Arensburge, Vokietijoje, protestantiškoje vietinio vaistininko šeimoje. Jau nuo pat mažų dienų būsimasis rašytojas su šeima buvo priverstas kraustytis iš vieno miesto į kitą.

 
2020-03-17 Skelbiamas Jono Aisčio literatūros premijos konkursas
Kaišiadorių rajono savivaldybė, siekdama skatinti literatūros klasiko, Kaišiadorių krašto poeto Jono Aisčio kūrybos tyrinėjimą, sklaidą, idėjų tęstinumą ir propagavimą, kviečia iki balandžio 30 d. siūlyti kandidatus Jono Aisčio literatūros premijai gauti.

 
2020-03-17 Skelbiamas Juozo Paukštelio literatūrinės premijos konkursasPakruojo rajono savivaldybės administracija kviečia kultūros sąjungas, meno, mokslo ir studijų institucijas, visuomenės organizacijas, taip pat autorius siūlyti kandidatus tradicinei J. Paukštelio literatūros premijai gauti (toliau - Premija).

 
2020-03-12 Ypatingas Modestos ir Rasos tandemas, arba Modesta ir Rasa džiazuojaPavadinti savo pirmąją knygą „Ypatingas“ ganėtinai drąsu ir rizikinga. Krūpteli, kai istorijos pasakotojas, mažas berniukas Juozapas, prisistato esąs tas ypatingasis, nes jo širdis yra ne krūtinėje, o atvira tiesiogine šio žodžio prasme. Toks drastiškas, kraupokas debiutuojančios teksto autorės Modestos Jurgaitytės pasirinkimas. Negi jau ir patiems mažiausiems turėsime siaubo tekstą?

 
2020-03-09 Vasarį buvo minimas iliustruotojos Ilonos Wikland jubiliejus


 
Vasario 5 dieną savo 90-ąjį jubiliejų šventė Ilona Wikland (g. 1930 m. vasario 5 d.) – viena mylimiausių iliustruotojų Švedijoje. Mūsų krašte jos akimis regime Padaužų kaimo vaikus, brolius Junataną ir Karlą Liūtaširdžius, Karlsoną, Ronją ir kitus visame pasaulyje mylimus Astridos Lindgren sukurtus veikėjus.

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.