Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2018-04-20 Nacionalinėje bibliotekoje bus apdovanoti geriausi bibliotekininkai


Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais ir kitus  renginius. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema mums visiems primena, kad „Kartu mes kuriame ateitį“.

 
2018-04-20 2018-ieji – prancūzų literatūros metai: sudarytas prancūzų grožinės literatūros vertimų šimtukas


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018-uosius paskelbė prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus. Šia proga sąjungos ekspertai nutarė sudaryti šimto geriausių prancūzų grožinės literatūros knygų, išverstų į lietuvių kalbą, sąrašą, kuriuo Lietuvos skaitytojui siekiama padėti susigaudyti plačioje ir gilioje prancūzų literatūros jūroje ir atsakyti į paprastą ir kartu sudėtingą klausimą: nuo ko gi pradėti skaityti prancūzų literatūrą?

 
2018-04-19 Seminaro „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“ vaizdo įrašasBalandžio 17 d. Nacionalinėje bibliotekoje vyko seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, skirtas aptarti praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų bei vaikų skaitybos tendencijas.

 
2018-04-19 Pristatyta knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę


 

Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta  knyga „Paukštė išskrido... pavasarėjant“. Apie nepaprasto likimo, tačiau paprastą Moterį, iškilią Mokytoją, Šiaulių regiono leidyklos „Saulės delta“ įkūrėją ir vadovę, kultūros mecenatę, Karalienės Mortos premijos talentingiausiems, kūrybiškiausiems ir darbščiausiems Lietuvos vaikams įkūrėją Jadvygą Karinauskytę-Kauneckienę.

 
2018-04-18 Išrinkti mėgstamiausių 2017 m. vaikų ir paauglių knygų penketukai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė moksleivius rinkti 2017 m. perskaitytų mėgstamiausių knygų penketukus.

 
2018-04-18 Rašytoja Vaiva Rykštaitė: „Vaikai pakeitė ne tik mane, bet ir mano rašymą“

Rašytoja Vaiva Rykštaitė. Nuotr. leidyklos „Nieko rimto“

Į šių metų Knygų mugę rašytoja Vaiva Rykštaitė atkeliavo iš Havajų. Tiesa, prie štai dar užsuko į Kauną, kur jos laukė išsiilgę giminaičiai. Jos naujausios knygos vaikams „Jūratė, Kastytis ir Mikas“ (leidykla „Nieko rimto“) veikėjas Mikas į Lietuvą atvyko iš Amerikos. Ar kelionės padeda atrasti save? Ar rašymas vaikams keičia žmones? Jūsų dėmesiui –  interviu su rašytoja Vaiva Rykštaite.

 
2018-04-17 „Vaikų knyga – tai pagarba mažųjų didybei“Tokia skambia ir didžia mintimi, Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga, į skaitytojus kreipėsi latvė Inese Zandere, daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė, redaktorė. Kasmet Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama balandžio 2-ąją, H. Ch. Anderseno gimimo dieną, nuo 1967 m.

 
2018-04-16 Atidaryta paroda „Dailininkės vaikams: Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijos (1918–1940)“
Balandžio 13 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39) atidaryta Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijų (1918–1940) paroda „Dailininkės vaikams“. Paroda veiks iki gegužės 5 d.

 
2018-04-16 Neringa Butnoriūtė. Nacionaliniai tendencingumo ypatumaiKol naujausioji lietuvių literatūra susirūpinusi, kas yra asmenybė, eseistikoje šis rūpestis – jau virtęs klausimu, kas yra šiuolaikinis pasaulis ir kuo yra literatūra šiandien. Tokią tendenciją paliudija ir naujoji už eseistiką Nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotos Giedros Radvilavičiūtės knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“.

 
2018-04-13 Knygos – galingas ginklas


 
 
Kovo mėnesį drauge su etikos ir tikybos mokytojomis bei bendraklasiais lankėmės gimnazijos bibliotekos darbuotojų paruoštame knygų pristatyme, kuris buvo skirtas savaitei „Be patyčių“. Pristatymo pavadinimas – „Atstumtieji“ (pamaniau, gerai, kad ne tiesiai – patyčios – nes šis žodis jau kiek įgrisęs).

 
 
 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.