Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-09-17 Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia teikti kandidatus Vytauto Kubiliaus premijaiLietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) kviečia teikti kandidatus Vytauto Kubiliaus premijai. Premija skiriama už reikšmingus pastarųjų dvejų metų literatūros kritikos darbus (recenzijų seriją, recenzijų knygą, esmines problemas iškeliantį straipsnį ar straipsnius ir kt.) arba už mokslo veikalus iš XX–XXI a. literatūros.

 
2020-09-09 Kelionė į komizmo stichiją (Rimanto Černiausko gimimo 70-mečiui)Rimanto Černiausko (1950 m. rugsėjo 10 d.–2011 m. birželio 1 d.) kaip vaikų rašytojo kūrybinis palikimas nėra itin gausus, tačiau stebėtinai skirtingas. Atėjęs į vaikų literatūrą kaip realistinio apsakymo kūrėjas, po kurio laiko nustebino skaitytojus nonsenso žaisme ir net stambesnių epinių formų kūriniais.

 
2020-08-24 Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2020 m. 2-ojo numerio tekstai


 
„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

 
2020-07-23 Kvietimas teikti kūrinius Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursuiIevos Simonaitytės literatūrinės premijos steigėjai – UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka – kviečia teikti kūrinius 2020 m. I. Simonaitytės literatūrinei premijai laimėti, kurios dydis – 2000 Eur.

 
2020-06-11 Skelbiamas aštuntasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2020


Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi bei Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia aštuntąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2020.

 
2020-06-05 Nemokamos Lietuvos kūrėjų knygelės vaikams jau internete


Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.  

 
2020-06-03 Neringa Butnoriūtė. Kai dendis laimi

Grožio ir blogio biblioteka: romanas / Undinė Radzevičiūtė; dizaineris Zigmas Butautis.  – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020. – 200 p. – ISBN 9786094801280.
Undinės Radzevičiūtės „Grožio ir blogio biblioteką“ perskaičiau su dideliu malonumu. Tai puikaus ritmo pasakojimas, parašytas su erudicija ir išmone, neabejotinai – vienas iš šiemet įsimintiniausių. Naujausio romano idėja išauginta iš knygoje „Baden Badeno nebus“ (2011) aprašytos istorijos apie knygų kolekcionierių Walterį Schulzą, kuris Günteriui Grassui pateikė ekscentrišką pasiūlymą.

 
2020-05-27 Paskelbti septintojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


 
Nacionalinį vaikų literatūros konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

 
2020-05-25 Apie devynis literatės Aldonos Liobytės darbus – vienoje knygoje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019
Moksleiviai, besimokantys pagal dabartinę (patvirtintą 2016 m.) pagrindinio ugdymo programą, 5–6 klasėse skaito Aldonos Liobytės tautosakinę pjesę „Devyniabrolė“, 7–8 klasėse – apsakymą „Sunki mama“, įvairių klasių moksleiviams kaip holokausto patirčių liudijimas yra svarbus Liobytės pasakojimas apie jos mokytojavimą Vilniaus mergaičių gimnazijoje karo metais ir mokinę žydaitę Irką Dincesaitę.

 
2020-05-20 Vertimų hitai: 25 naujos Lietuvos rašytojų knygos pasieks užsienio skaitytojusŠį pavasarį Lietuvos kultūros institutas sulaukė daugiau nei įprastai paraiškų išleisti Lietuvos autorių knygas užsienyje. Net 26-iems naujiems knygų vertimams ir 23-ims literatūros kūrinių ištraukų vertimams Institutas paskirstė beveik 75 tūkstančius eurų. Dar pusę tiek ketinama paskirstyti rudenį.

 
 
 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.