Į pradžią 

 
 
 
 
Sunkmetis ir idėja

Spinta nykštuko glėbyje. Nuotr. autorės


Sakoma, kad nieko nėra blogo, kas neišeitų į gera. Sunkmetis bibliotekas iš tiesų prislėgė, bet, kita vertus, privertė ieškoti naujų būdų idėjoms įgyvendinti.

Ar turite senų, nenaudojamų spintų? Mes tokią spintą atsinešėme, nusidažėme ir įstatėme į nykštuko glėbį. Šioje spintoje eksponuojame pirmąją parodą – kūrybingos Šiaulių miesto Jovaro pagrindinės mokyklos penktokės Kotrynos Adomaitytės mielus darbelius.

Į parodos atidarymą gruodžio antrąją susirinkę dalyviai stebėjosi, kad baltoje spintoje darbeliai puikiai atrodo. O parodą pristatę vaikų skyriaus šeimininkai Varna Albertina ir Parodą pristatė Varna Albertina ir Paršiukas Kriu-Kriu. Nuotr. autorėsParšiukas Kriu-Kriu pažadėjo, kad šią parodą keis kitos – trintukų, meškiukų, „Kinder siurprizų“, mašinėlių, puodelių ir dar daug kitų smulkmenėlių kolekcijos, kurias vaikai ir suaugusieji renka, o eksponuoti atviroje erdvėje ryžtasi ne visi.

Parodas pristatydami laikomės taisyklių, kad bibliotekoje vykstantys renginiai turi būti susiję su knyga, todėl pristatėme ir su parodos tema susijusią literatūrą. Atidarydami Kotrynos darbelių parodą, supažindinome su knygomis, skirtomis darbelių kūrimo technikai: veltiniui, dekupažui, keramikos dirbiniams, origami ir pan. Be to, tokius parodų pristatymus rengiame žaismingai, scenarijuje būna intriga: šiame pristatyme paršiukas Kriu-Kriu susižavi Kotrynos darbeliais ir darbštumu ir, varnai Albertinai keliant pavydo scenas, įsimyli mažąją menininkę.

Manau, kad kiti metai bus dar sunkesni, bet juk minčiai erdvės niekada netrūksta.


Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.