Į pradžią 

 
 
 
 
Prieškalėdinė dovana


Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota moksleivių skaitymo skatinimo akcija „Draugauk su knyga. Atrask lietuvišką knygą“ vyksta jau antri metai. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai irgi įsijungė į šią akciją. Praėjusiais metais skaitydami knygas mokiniai klijavo lipdukus ant Lietuvos žemėlapio. Užduotis buvo aiški ir konkreti. Vaikams labai patiko. Šiemet jie gavo tik skaitytojo pasus ir labai nekonkrečią užduotį „skaityti“. Tačiau vaikams pasakyti „skaitykit“ neužtenka. Jiems reikia konkretesnės užduoties.

Išgelbėjo projektai. Visų pirma Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus skaitymo skatinimo projektas „Raganų išmintis knygose“. Rugpjūčio viduryje į mokyklą atgabentos naujos, spalvingos, burtais ir paslaptimi viliojančios knygos, be to, dar labai įdomiai pristatytos - buvo labai stiprus postūmis Alizavos vaikams skaityti. Už perskaitytą knygą jie gavo dvigubą atlyginimą - raganų lipduką ir akcijos „Draugauk su knyga“ lipduką. Na ir prasidėjo! .. Kol iš mūsų neatėmė knygų...

Tada ėmėme ruoštis kitam projektui - Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Iš „Nieko rimto“ leidyklos įsigijome labai patrauklių skandinavų šalių vaikų rašytojų knygų. Jas vaikai noriai skaitė ir ruošėsi Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiams. Taip pat rinko akcijos „Draugauk su knyga“ lipdukus.

Lapkričio mėnesį mus pasiekė džiugi žinia -  iškovojome aktyviausios mokyklos titulą ir esame premijuojami pagrindiniu prizu - nemokamu spektakliu į mokyklą! Suprasdami, koks tai milžiniškas mokyklos bendruomenės įvertinimas, nutarėme savo džiaugsmu pasidalyti su viso miestelio bendruomene bei kaimyninėmis mokyklomis.

Puikia prieškalėdine dovana tapo aktorių trupės „Teatriukas“ spektaklis „Keliaujanti Kalvio pasaka“. Tai teatralizuotas Martyno Vainilaičio „Kalvio pasakos“ skaitymas, panaudojant įvairiausius lietuvių liaudies muzikos instrumentus. Suaugę gėrėjosi aktorių profesionalumu, iš puikios pasakos sėmėsi gyvenimo filosofijos. Vaikai juokėsi iš „Velnio“ grimasų ir nepakartojamo jo juoko. Tai buvo puiki teatro pamoka ir mokiniams, ir mokytojams: kaip reikia meniškai skaityti, kaip žodžiams pritaikyti muziką.

Po spektaklio mokyklos laikraštuko redakcinės grupės nariai pabendravo su aktoriais, domėjosi jų keliais į artisto profesiją, klausinėjo kaip šie švenčia didžiąsias šventes, kaip pažymėjo "Teatriuko" 10 metų jubiliejų. Beje, "Teatriukas" savo gyvavimo dešimtmetį įprasmino labai originaliai: išleidę nuostabių lopšinių kompaktinę plokštelę, padovanojo ją kiekvienam Lietuvos vaikiukui, gimusiam 2008 rugsėjo 24 d. (šią dieną "Teatriukui" sukako 10 metų). Mokiniai buvo sužavėti spektakliu, aktorių nuoširdumu ir paprastumu.

„Keliaujanti Kalvio pasaka“ Alizavos mokyklos mokiniams tapo dar vienu žingsniu link žinių ir nuotykių pasaulio, kurį dovanoja knygos.

Informuoja bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

        

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.