Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-01-30  Andrius Navickas: „Dievas sukūrė mus tyčia“


„Susitikimas nuostabiose Dusetose su ypatingais žmonėmis. Dėkui už pakvietimą. Dėkui už tai, kad klausėtės taip, jog labai gera buvo kalbėti. Dėkui, kad suteikėte progos pasidalinti įžvalgomis. Kalbėjau labai asmeniškai. Taip pat ir apie tai, kodėl atsidūriau politikoje. Svarbiausia tema – ką šiandien reiškia būti krikščionimi? Džiaugiuosi, kad galėjau papasakoti ir apie S. Greggo „Katalikybę ir laisvę“. Kad ir labai mažyčiais žingsneliais, tikiu, knyga pasieks skaitytojų širdis. Ji tikrai savalaikė ir labai reikalinga“.

2019-01-30  Paskelbtas Niuberio medalio 2019 m. laimėtojas 
Sausio 29 d. Amerikos bibliotekų asociacija paskelbė Niuberio medalio 2019 m. laimėtoją. Juo tapo rašytojos Meg Medinos knyga „Merci Suárez Changes Gears“ (liet. „Mersė Suarez keičia pavarą“).

2019-01-30  Diskusija. Skaitymo duobės: kaip paauglius sudominti knygomis?2015 m. tyrimo „Lietuvių skaitymo įpročiai“ duomenimis 20 proc. 11–17 metų amžiaus paauglių neskaito knygų. Tėvai, mokytojai ir bibliotekininkai dažnai skundžiasi, kad paauglius be galo sunku sudominti knygomis, o vienintelis jų tikslas atėjus į biblioteką – pasiimti privalomąją literatūrą.

2019-01-28  „Papyrus Lietuva“ skelbia knygos meno konkursą


„Stipru ir prasminga yra tada, kai meninis apipavidalinimas, iliustracijos arba meninis įrišimas, sąmoningai ar ne, priverčia pažvelgti, įsižiūrėti į tekstą, kurio galbūt ir nebūtum pastebėjęs, tačiau be galo džiaugiesi atradęs.“ (Rūta Taukinaitytė-Narbutienė)

2019-01-28  Renata Šerelytė. Kad įgautum supratimoVertėjai, kūrinį pavadinę daugiaplane distopija, regis, neklydo. Tačiau žodis „daugiaplanė“ kartais sukelia abejonių, nes romane vaizduojama visuomenės struktūra vis vien labiausiai asocijuojasi su tuo, ką daugelis Strugackių amžininkų puikiai atsimena, t. y. socialistine santvarka. Jos matrica įsispaudusi netgi potekstėje, dialoguose, veikėjų portretuose. To įspaudo nenustelbia nei įpinti laukinio kapitalizmo, nei anarchizmo, nei totalitarizmo akcentai.

2019-01-21  Konkursas kasmetinei Dionizo Poškos premijai gautiŠilalės rajono savivaldybė skelbia konkursą kasmetinei Dionizo Poškos premijai gauti. Premija skiriama už geriausią naują lietuviškos poezijos knygą, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kurioje atspindimi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis.

2019-01-10  Vaikų knygų rašytojas Virgis Šidlauskas: stebina, kokia smalsi ir drąsi karta auga

Rašytojas Virgis Šidlauskas

Pradėti vadintis rašytoju gali tada, kai parašai knygą. O kai parašai tris? Vaikų knygų rašytojas Virgis Šidlauskas vaikų literatūros pasaulyje sėkmingai debiutavęs su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ (leidykla „Nieko rimto“), rankose laiko jau tris savo parašytas knygas vaikams ir, atrodo, nesiruošia sustoti.

2019-01-10  Nomeda Gaižiūtė. Kipšiukas kalbos namuose

Pravardės: apysakos / Leonardas Gutauskas. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 427 p. – ISBN 978-609-480-035-1

Knyga prasideda nuo viršelio, sako banali tiesa. Ne tik todėl, kad gyvename pakuotes garbinančiame pasaulyje. Knyga, meno kūriniu, norisi gėrėtis dar iki akims užklystant į vidinius puslapius. Knygynuose tyrinėdama lentynas tikiuosi, kad viršelis išduos teksto esmę ir net pasakys daugiau negu pats tekstas, papildys jį, pratęs.

2019-01-10  Skelbiamas 2019 m. Susanna Roth konkursas vertėjams iš čekų kalbosČekijos Respublikos ambasada Lietuvoje kviečia dalyvauti tarptautiniame Susanna Roth jaunųjų vertėjų konkurse, kurį 2013 m. inicijavo Čekijos kultūros sklaidos institucija Czech Centre ir Čekijos literatūros institutas.

2019-01-08  Pristatyta monografija „Vydūnas“


12.12.12 – taip įdomiai susidėliojo renginio atidarymo laikas Dusetų K. Būgos bibliotekoje, kuomet čia vyko monografijos „Vydūnas“ pristatymas. Knygos autoriai atvyko iš Vilniaus. Dr. Vaclovas Bagdonavičius – iš Šiaulių krašto kilęs filosofas, literatūrologas, Vydūno kūrybos tyrinėtojas bei propaguotojas. 1988 m. jis įkūrė Vydūno draugiją ir jai vadovavo. 1994 m. Kintuose įsteigė Vydūno kultūros centrą. Aušra Martišiūtė-Linartienė – humanitarinių mokslų daktarė, profesorė.

2019-01-07  Neringa Mikalauskienė. Taigi – kur tie hormonai?


 
Šeštojo Alvydo Valentos eilėraščių rinkinio „Hormonai – visi išsislapstė“ pavadinimas – užuomina į būseną, priešingą paauglystės „hormonų audroms“. Vadinasi, tekstų kalbantysis tikriausiai bus subrendęs, nesiblaškantis po pasaulį ir gyvenimą. Tačiau ar tikrai? Žodžio „išsislapstė“ pasirinkimas liudija saviironiją ir leidžia nuspėti: hormonai pasislėpė ir tiesiog laukia progos vėl pasiautėti, gal visų pirma tada, kai kalbantysis mažiausiai tikėsis.

2019-01-07  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2019 m. „Pirmosios knygos“ konkursąLietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2019 m. „Pirmosios knygos“ konkursą ir kviečia jaunuosius autorius išbandyti kūrybines jėgas bei išleisti savo pirmąją knygą. Tradiciškai konkurso metu komisija išrenka po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.