Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su rašytoja Vakare Aleksandravičiūte

Įpusėjus Nacionalinei bibliotekų savaitei „Skaityk bibliotekoje“, Žiežmarių biblioteka pakvietė MSV darželio-mokyklos ir Žiežmarių vidurinės mokyklos vaikus į susitikimą su rašytoja Vakare Aleksandravičiūte. Bibliotekoje įvyko knygos „Gugeliukai“ pristatymas. Autorė prie šios knygos išleidimo intensyviai dirbo 2 metus. Maloni, įdomi, sugebanti šiltai bendrauti su vaikais ir suaugusiaisiais, rašytoja tiesiog užbūrė klausytojus savo pasakojimu apie mažučius, tik sprindžio dydžio Gugeliukus.

Knygos personažai – iš molio sukurti miško gyventojai Gugeliukai, juos autorė nulipdė savo rankomis. Knygelė patraukia dėmesį unikalių iliustracijų gausa ir spalvomis, vaizdinga kalba ir nuotaikingu pasakojimu. Ji turi ne tik auklėjamąją, bet ir pažintinę vertę. Pagrindinis knygos herojus Gugeliukas Nukas, supratęs, kad reikia gelbėti mišką nuo medžiotojų, medkirčių ir mišką užplūdusių šiukšlintojų, patraukia į nuotykių kCentre - Gugeliukų autorė V. Aleksandravičiūtėupiną kelionę ieškoti teisybės, o teisybę galima rasti tik už devynių pievų, pas Girių Karalių Girinį.

Pagal knygelę yra sukurtas ir animacinis filmukas. Vaikai su didžiausiu susidomėjimu žiūrėjo „Gugeliukų“ filmuką ir klausėsi autorės pasakojimo, pamokančio mažuosius tausoti ir mylėti mus supančią aplinką: neplauti mašinų prie vandens telkinių, nešiukšlinti, nepalikti neprižiūrimų laužų, netriukšmauti miške paukščių perėjimo metu ir tvarkingai palikti įrengtas poilsiavietes.

Renginio pabaigoje rašytoja pakvietė vaikus į bibliotekos kiemą pažaisti su milžiniškais oro burbulais.

Nuoširdžiai dėkojame autorei už nuostabią popietę, linkime jai visokeriopos kūrybinės sėkmės ir su nekantrumu lauksime jos naujų knygų.

Žiežmarių bibliotekos bibliotekininkė Danguolė Ščiukienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.