Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-03-29  Lietuvos menininkai Bolonijos vaikų knygų mugėjeJau dešimtą kartą Lietuvos kultūros institutas pristato Lietuvos iliustruotojus ir rašytojus svarbiausioje pasaulyje vaikų knygų mugėje Bolonijoje. Balandžio 1–4 dienomis su užsienio leidėjais ir savo kūrybos gerbėjais susitiks iliustruotojas, rašytojas Kęstutis Kasparavičius, lietuvių kilmės JAV rašytoja Rūta Šepetys, kylančios vaikų knygų kūrėjos Monika Vaicenavičienė ir Rasa Jančiauskaitė.

2019-03-27  Atrinkta iliustruotoja, vyksianti į Bolonijos vaikų knygų mugęLietuvos kultūros institutas praneša, kad iliustruoja Vilija Kvieskaitė atrinkta dalyvauti tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje, vyksiančioje šių metų balandžio 1–4 dienomis. 

2019-03-27  Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena 
Tarptautinė vaikų knygos diena kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną. Ši diena švenčiama nuo 1967 m., ją rengia Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY).

2019-03-26  Ieva Rudžianskaitė. Veidrodinių atspindžių poezija„Įtrūkusios mėnesienos“. Jau pats pavadinimas prikausto dėmesį. Apie kokius įtrūkius ir kokiose mėnesienose bus kalbama naujausiame Kornelijaus Platelio rinkinyje? Šį klausimą savitai užduoda ir pats poetas, iš pradžių cituodamas koaną: „Jei debesis nekabo virš kalno, mėnesiena peršviečia ežero gelmes.“

2019-03-22  Konkursas: kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną?2019-ieji lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius yra 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima daugybėje pasaulio šalių balandžio 2-ąją, rėmėjas.

2019-03-21  Kaip gimsta knygos, kuriose skamba muzika

Violeta Palčinskaitė.  Nuotr. „Nieko rimto“

Violetos Palčinskaitės besidomintiems vaikų literatūra pristatyti greičiausiai nereikia. Poetė, dramaturgė, scenaristė ir vertėja – tiek veiklų aprėpia vaikų mylima kūrėja. Jos kūrybą skaitytojai lygina su pavasariu – žaismingu, šviesiu, gaiviu. Juk kada, jeigu ne pavasarį skaityti eiles!

2019-03-20  20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalbaJau 20 metų Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal „Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programą. Programos tikslas – padėti leidėjams įgyvendinti savo leidybos politiką, publikuojant šalyje anksčiau neišleistus kūrinius lietuvių kalba.

2019-03-19  Saulius Vasiliauskas. Kovoti, atsiminti, pasakoti?Tris labai skirtingas prozos knygas sieja dėmesys praeičiai, prie kurios kiekvienas iš rašytojų randa savitą prieigą.

2019-03-18  Skelbiami geriausių vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų nominantaiMinint H. K. Anderseno gimtadienį ir Tarptautinę vaikų knygos dieną kovo 30 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus iškilmingai apdovanoti geriausių 2018-ųjų vaikų ir paauglių knygų kūrėjai.
2019-03-18  Giedrė Kazlauskaitė. Kai aš gulėjau mirties patale, Virga rašė „Malalietką“

Virginija Kulvinskaitė. Kai aš buvau malalietka. – Vilnius: Kitos knygos, 2019. – 163 p. – ISBN 978-609-427-362-9

Virginijos Kulvinskaitės knyga „Kai aš buvau malalietka“ – įvykis, gal net šioks toks lūžis (netyčia sutampantis su kalbos liberalėjimu, VLKK sprendimais), o tradicinei prozai – kone katastrofa. Šmaikštu, geras humoras, lakoniški, neperkrauti sakiniai: autobiografija perkonstruojama į fikciją.

2019-03-13  Britų autorius ir iliutratorius Alex T. Smith: „Skaitykite su vaikais net kai jie išauga iš paveikslėlių knygų amžiaus...“

 Alex T. Smith. Nuotr. Hachette
Kai Alexas T. Smithas buvo mažas berniukas, jis norėjo būti virėju, triušiu ar vaikų knygų iliustruotoju. Šiandien jis yra ne tik sėkmingas iliustruotojas, laimėjęs ne vieną nominaciją, bet ir itin spalvingai iliustruotos knygų serijos „Klodas“ autorius (kol kas lietuviškai išleista tik viena knygelė „Klodas mieste“, leidykla „Nieko rimto“). Šiame interviu Alexas T. Smithas pasakoja apie dar vaikystėje pamėgtas knygas ir dalijasi mintimis apie vaikų bendravimo vystymą ir jų skaitymo skatinimą.

2019-03-07  Vaikų knygų dailininkas Piotr Socha: „Esi geras tiek, kiek geras tavo paskutinis piešinys“

Dailininkas Piotr Socha. Nuotr. © Wydawnictwo Dwie Siostry


Iliustracijos – labai svarbi knygų, skirtų vaikams, dalis. Kas jei ne spalvingi ir efektingi piešiniai, atskleidžiantys ne ką mažiau nei pats knygos tekstas, pritraukia mažiausiųjų skaitytojų dėmesį? O sukurti pagaulias iliustracijas ne taip paprasta.

2019-03-05  LLVS priima siūlymus Šv. Jeronimo premijoms gautiKultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS), skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui  į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

2019-03-05  Knygų apžvalgininkas Artūras Ketlerius: „Bandydami skirstyti knygas į mergaitiškas ir berniukiškas darome didžiulę skriaudą vaikams“Gana įprasta matyti tinklaraštį apie knygas, kurį rašo moteris. Bet tikimės, kad jūsų nebenustebinsime, jeigu pasakysime, kad tinklaraščius apie knygas rašo ir vyrai. Artūras Ketlerius vienas iš jų. Kodėl jis rašo apie knygas? Apie tai, apie knygų skirstymą į berniukiškas ir mergaitiškas, apie mėgstamiausias knygas su ekonomistu, komunikacijos specialistu ir knygų apžvalgininku ir pasikalbėjo leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros vadybininkė Vaiva Rutkauskaitė.

2019-03-04  Giedrė Kazlauskaitė. Kaip sunku parašyti romanąNoros Ikstenos romanas buvo sumanytas kaip Latvijos nepriklausomybės šimtmečio paminėjimo dalis – latvių rašytojai rašė knygas, įprasminančias visus Latvijos istorijos etapus. Nora Ikstena pasirinko sovietmetį – tą laikotarpį, kuriame pati gimė ir gyveno. Įdomu, nes identiškos sovietmečio detalės egzistavo ir pas mus – jeigu romane nebūtų vietovardžių ir latvių literatūros intertekstų, galėtum pagalvoti, kad veiksmas vyksta Lietuvoje.

2019-03-04  2018 m. 4-asis žurnalo „Rubinaitis“ numeris – jau internete
„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2019-03-01  Lengvas oro gurkšnis Nijolės Koskienės kūrybojeVasario 28 d. Zarasų viešosios bibliotekos skaitykloje savo knygą „Špylkos ir šlepetės“ pristatė žurnalistė Nijolė Koskienė. Autorę atlydėjo jos bičiulės, knygos dailininkė Virginija Vilkas, skaitovė Indrė Gruodienė, renginio moderatorė, lituanistė Irena Baliulė.

2019-03-01  Knygų kūrėjos iš Slovėnijos: burtų tikrai apstu ir kasdienybėjeKnygų mugė yra nuostabi šventė ne tik todėl, kad joje galima pamatyti, pavartyti ir įsigyti naujausias ir populiariausias knygas. Knygų mugė yra nuostabi šventė todėl, kad joje galima susipažinti su autoriais, kurie knygas rašo, ir dailininkais, kurie kuria knygų iliustracijas. Taip pat galima susipažinti su leidėjais, dirbančiais su knygų reklama, komunikacija, renginiais. Tai neeilinė proga susipažinti ir su knygų kūrėjais iš užsienio.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.