Į pradžią 

 
 
 
 
Projektas "Nauji knygų turizmo agentūros "Pasidalinkime atradimais" pasiūlymai"

 

TEATRIUKAS TelšiuoseTelšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius baigė skaitymo skatinimo projektą „Nauji knygų turizmo agentūros „Pasidalinkime atradimais“ pasiūlymai“. Projektas buvo tęstinis, skirtas pradinių klasių moksleiviams bei jų šeimoms. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vaikų skaitymo skatinimui.

Projekto metu organizuota trylika skaitymą skatinančių renginių pradinių klasių mokiniams. Juose dalyviai nebuvo tik pasyvūs stebėtojai - jie aktyviai dalyvavo renginiuose. Visi projekto renginiai buvo pateikti vaikams priimtina ir žaisminga forma, netradicinėse erdvėse - parke, žydinčioje pievoje, rūsyje. Deja, dėl permainingų orų, ne visada pavykdavo tai įgyvendinti.

Buožėnų ir Ryškėnų kaimuose svečiavosi Vilniaus profesionalių aktorių trupė „Teatriukas“. Svečiai vaikams ir kitiems susirinkusiesiems pristatė muzikinį spektaklį „Kalvio pasaka“. Tai teatralizuotas poeto Martyno Vainilaičio mitologinės pasakos „Kalvio pasaka“ skaitymas, pagyvintas įvairiais liaudies instrumentais: daudyte, kanklėmis, gitaromis, bandonija, etno dainomis. Vaikai mėgavosi ir liko sužavėti aktorių vaidyba, negirdėtų muzikos instrumentų garsais, herojaus velnio grimasomis ir jo juoku, o suaugusieji stebėjosi, kaip paprastai ir įdomiai galima perteikti skaitomą pasaką. Po spektaklio vaikai bendravo su aktoriais.Su vaikais susitiko rašytojas Vytautas Račickas. Nuotr. autorės

Žemaitės teatre ir „Džiugo“ vidurinėje mokykloje su vaikais susitiko rašytojas Vytautas Račickas. Jis betarpiškai bendravo su vaikais, skaitė savo kūrinių ištraukas, dalijo autografus. Po susitikimo mažieji skirstėsi puikiai nusiteikę, daugelis iš jų nešėsi mėgstamas knygas su rašytojo autografu.

Po Telšių rajoną keliavo ir trys linksmi Paršiukai bei Pelės, kurie aplankė kaimų bibliotekas ir mokyklas. Paršiukų kelionės tikslas - vaikų skaitymo skatinimas. Renginio metu vaikai kartu su Paršiukais keliaudavo po įvairias šalis ir visose kelionėse juos lydėdavo knygos. Vaikams labai patiko kultūros centro darbuotojų - trijų Paršiukų - bendravimas, gebėjimas net pačius nedrąsiausius įjungti į ratelius, žaidimus ir linksmybes. Kartu su savimi Paršiukai vežėsi geriausių ir gražiausių knygų lagaminus.

Baigiamasis skaitymo skatinimo projekto renginys įvyko Vilniaus dailės akademijos Telšių parodų salėje. Baigiamojoje šventėje dalyvavo aktyviausi jaunieji skaitytojai, bibliotekininkai ir mokytojai. Apdovanoti daugiausia knygų perskaitę vaikai, prie skaitymo skatinimo prisidėję mokytojai, knygas skaityti raginę bibliotekininkai, visi dalyviai gavo atminčiai knygų skirtukus ir vaišinosi saldumynais.

Šį skaitymo skatinimo projektą finansavo LR kultūros ministerija ir Telšių rajono savivaldybė.


Renginių nuotraukos:

ŽEMAITĖS teatre Mitkaičiuose
Paršiukas pas vaikus Po renginioTelšių Karolinos Praniauskaitės VB vaikų literatūros skyriaus vedėja
Rūta Savickienė

Nuotr. autorės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.