Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas įkvėpė kūrybai


Saulius Žukas skaito paskaitą mokytojams Gimnazistai skaito Kristinos Jokštaitės knygos ištrauką E. Milaševičiūtė su aštuntokėmis


Skaitymo metus pradėję su „Gimtojo žodžio“ leidykla bei rašytoja Gintare Adomaityte, pabaigti sumanėme irgi įdomiai. Pasitarę su vyresniaisiais gimnazijos mokiniais sužinojome, kad juos domina šiuolaikinės rašytojos, tokios kaip Kristina Jokštaitė, Edita Milaševičiūtė, Laura Sintija Černiauskaitė. Taigi likimas ar burtai lėmė, bet visos trys rašytojos lapkričio 27 d. atvyko į Kybartus – mažą pasienio miestelį, bet trokštantį dvasinio peno. Kartu su jomis atvažiavo ir paskaitą Vilkaviškio rajono lituanistams skaitė Saulius Žukas, knygas mokytojams ir mokiniams siūlė pirkti leidykla „Baltos lankos“.

Kadangi salėje sėdėjo įvairaus amžiaus mokiniai, visi turėjo progos pabendrauti su atitinkamai amžiaus grupei rašančiomis kūrėjomis. Bene labiausiai vyresnieji apspito Kristiną Jokštaitę vis smalsaudami, kaip jai šovė į galvą parašyti knygą žvelgiant vaikino akimis. Jos knyga „Karta SOS“ tuoj pat buvo išgraibstyta ir išvinguriuota autografais. Mokytojai ir kita dalis vyresniųjų moksleivių susižavėję klausėsi Lauros Sintijos Černiauskaitės, kuri kalbėjo apie patį kūrybos procesą bei paskaitė ištrauką iš savo naujausio romano „Benedikto slenksčiai“. Na, o septintokai bei aštuntokai iš pagrindinės mokyklos varstė akimis Editą Milaševičiūtę ir kuo daugiau norėjo sužinoti apie jos parašytą knygą „Įsimylėjėlių stovykla“.

Taigi visi buvo patenkinti – ir skaitytojai, ir rašytojai, ir leidykla. Žodis giliai įleido šaknis į širdį, knyga sužadino gerumą, įkvėpė ir pačius mokinius kūrybai bei skaitymui. Kybartuose Skaitymo metai buvo nuoširdžiai pagerbti – ir pradžioje, ir pabaigoje.

Informuoja Nijolė Černauskienė
Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.