Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2020   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2020-03-31  Paskelbti 2019 m. mėgstamiausių knygų penketukaiMėgstamiausių knygų penketukai – tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas.

2020-03-30  Pasiilgusiems skaitomos poezijos, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ siūlo POEZIJĄ PRIE LANGOŠiuo metu visi literatūriniai renginiai liko tik mintyse, naujausių knygų pristatymai laukia savo vakarų. Tačiau niekas netrukdo skaityti poeziją ir jos klausytis virtualiai.

2020-03-30  2019-ieji vaikų knygų leidyboje: kas? kiek? kokių?Kad jau ir „koronavirusuoti“, bet džiaugsmingi kovo 11-osios minėjimo renginiai neišvengiamai priminė, jog nepriklausomoje Lietuvoje gyvename jau tris dešimtmečius. Neįmanoma lyginti dabartinės knygų leidybos su situacija sovietmečiu, tačiau statistiniai rodikliai atskleidžia ypač ryškius pokyčius.

2020-03-25  Startavo 11-oji Skaitmeninė savaitė

 

Kovo 23–29 d. visoje Europoje minima kaip Skaitmeninė savaitė. Šiandien ji kaip niekad anksčiau padeda atskleisti, kokie svarbūs šiuolaikiniam žmogui yra skaitmeniniai įgūdžiai ir kiek daug veiklų galime atlikti internete.

2020-03-23  Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?Kiekvienais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyrius teikia apdovanojimus už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams. Visus nominantus ir laureatus renka specialiai kasmet vis naujai suburtos komisijos, kurias sudaro su vaikų literatūros lauku susiję profesionalai – literatūrologai, edukologai, menotyrininkai ir kt.

2020-03-19  Miglė Anušauskaitė. Geri, blogi ir bjaurūs – mokslo populiarinimo knygos apie vabzdžiusPlačiajai visuomenei skirtų knygų apie vabzdžius nėra daug, o be reikalo. Viena vertus, suprantama, kad žmonės labiau domisi panašiais į save, o nepanašių (ypač mažų ir ropojančių) baidosi. Kita vertus, gaila, nes taip lieka nepažinta nepaprastai didelė pasaulio dalis, o artimiau susipažinus su šešiakojais pasaulio gyventojais gali išnykti ar bent būti apramintos iracionalios fobijos.

2020-03-17  Prieš 140 metų gimė „Bitės Majos“ autorius Waldemaras BonselsasLegendinės „Bitės Majos“ autorius vokiečių rašytojas Waldemaras Bonselsas (1880 02 21–1952 07 31) gimė Arensburge, Vokietijoje, protestantiškoje vietinio vaistininko šeimoje. Jau nuo pat mažų dienų būsimasis rašytojas su šeima buvo priverstas kraustytis iš vieno miesto į kitą.

2020-03-17  Skelbiamas Jono Aisčio literatūros premijos konkursas
Kaišiadorių rajono savivaldybė, siekdama skatinti literatūros klasiko, Kaišiadorių krašto poeto Jono Aisčio kūrybos tyrinėjimą, sklaidą, idėjų tęstinumą ir propagavimą, kviečia iki balandžio 30 d. siūlyti kandidatus Jono Aisčio literatūros premijai gauti.

2020-03-17  Skelbiamas Juozo Paukštelio literatūrinės premijos konkursasPakruojo rajono savivaldybės administracija kviečia kultūros sąjungas, meno, mokslo ir studijų institucijas, visuomenės organizacijas, taip pat autorius siūlyti kandidatus tradicinei J. Paukštelio literatūros premijai gauti (toliau - Premija).

2020-03-12   Ypatingas Modestos ir Rasos tandemas, arba Modesta ir Rasa džiazuojaPavadinti savo pirmąją knygą „Ypatingas“ ganėtinai drąsu ir rizikinga. Krūpteli, kai istorijos pasakotojas, mažas berniukas Juozapas, prisistato esąs tas ypatingasis, nes jo širdis yra ne krūtinėje, o atvira tiesiogine šio žodžio prasme. Toks drastiškas, kraupokas debiutuojančios teksto autorės Modestos Jurgaitytės pasirinkimas. Negi jau ir patiems mažiausiems turėsime siaubo tekstą?

2020-03-09  Vasarį buvo minimas iliustruotojos Ilonos Wikland jubiliejus


 
Vasario 5 dieną savo 90-ąjį jubiliejų šventė Ilona Wikland (g. 1930 m. vasario 5 d.) – viena mylimiausių iliustruotojų Švedijoje. Mūsų krašte jos akimis regime Padaužų kaimo vaikus, brolius Junataną ir Karlą Liūtaširdžius, Karlsoną, Ronją ir kitus visame pasaulyje mylimus Astridos Lindgren sukurtus veikėjus.

2020-03-09  Prie akcijos „Europa skaito“ jungiasi ir LietuvaEU Read – konsorciumas, vienijantis 28 skaitymo skatinimo srityje dirbančias organizacijas iš 21 Europos šalies, nuo 2018 metų rengia akciją „Europa skaito“.

2020-03-04  Dėl koronaviruso grėsmės atšaukiama Londono knygų mugėTarptautinių knygų mugių atšaukimų serija tęsiasi: Leipcigo knygų mugės pavyzdžiu trečiadienį pasekė ir tarptautinė Londono knygų mugė, kuri turėjo vykti kovo 10-12 dienomis.

2020-03-04  Tyliai papasakotos gilios istorijos. Iliustruotoja Jutta Bauer1955 m. sausio 9 dieną Hamburge, Vokietijoje, gimė dailininkė, rašytoja ir talentinga knygų iliustruotoja Jutta Bauer.
2020-03-04  Koronavirusas keičia Lietuvos literatūros pristatymo užsienyje planus: atšaukiama Leipcigo knygų mugėKovo 2 d. atšaukta Leipcigo knygų mugė, kurioje Lietuvos kultūros institutas turėjo pristatyti rašytojus Rimantą Kmitą, Valdą Papievį, istoriką Aurimą Švedą, vaikų knygų autorių Beną Bėrantą ir iliustruotoją Vilija Kvieskaitė.

2020-03-03  Priimami dokumentai gauti geriausių 2019 metų bibliotekininkų vardus ir premijasMetų geriausių bibliotekininkų vardų suteikimo ir premijų skyrimo tikslas – įvertinti bibliotekininkų nuopelnus Lietuvos kultūrai, paskatinti juos aktyvesnei profesinei veiklai. Vardai ir premijos skiriamos už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus 2019 metais.

2020-03-02  Antanas Sheshi. Du dienoraščiai ir kelios keistos paralelės
 
 
 
 
 

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.