Į pradžią 

 
 
 
 
Sudominusi knygų serija

Šiais laikais nepopuliaru skaityti, ypač jaunimui. Dauguma nemato tikslo to daryti, nes, jų nuomone, nieko įdomaus ir prasmingo knygose nėra. Bet negalima pamiršti ir tų, kurie tiesiog dievina knygas. Tokie žmonės supranta, kokią didelę naudą jos duoda. Knygos praplečia akiratį, leidžia pažinti pasaulį. Juk tikrai nerasite nė vieno mokslininko, kuris nebūtų perskaitęs mažiau nei 100 knygų. Labai džiugu, kad ir mokyklose mokiniai  skatinami skaityti, organizuojami įvairūs renginiai.

Norėtume pasidalyti mintimis apie knygų seriją „N-14“. Mokslo metų pradžioje bibliotekos vedėja D. Pūkienė mūsų klasei pasiūlė skaityti šios serijos knygas. Mergaitės, žinoma, be jokių kalbų sutiko, o berniukams ši mintis nelabai buvo prie širdies. Tačiau galų gale visi vieningai nutarėme pasinaudoti vedėjos pasiūlymu. Lietuvių kalbos mokytoja, dar labiau skatindama mus skaityti, pasiūlė, perskaičius su draugu tą pačią knygą, apie ją padaryti lankstinuką. Tuomet tikrai visi kibome į skaitymą.

Birželio 2 d. skaitykloje vyko mūsų lankstinukų pristatymas. Kiekvienas išsakė savo nuomonę apie „N-14“ knygas. Merginos knygas išgyrė: „Labai įdomiai išdėstomas turinys, neišplėtotas tekstas, skaitant įsijaučiama į veikėjo vaidmenį“. Dauguma vaikinų taip pat sutiko su mūsų nuomone: „Knygose visada slypi intriga ir tik pačioje pabaigoje viskas išaiškėja“ , bet buvo ir tokių, kurie nesusižavėjo šia serija: „Šios serijos knygos labai greitai skaitomos, mažoka veiksmo ir nuotykių, norėtųsi daugiau fantastikos motyvų“. Tačiau daugumai mokinių knygos tikrai paliko gerą įspūdį. Pristatyme dalyvavo visa klasė, bibliotekos vedėja ir, žinoma, lietuvių mokytoja A. Samuolienė, kuri, galima sakyti, viską ir agitavo.

Pamoka praėjo sklandžiai. Tikrai labai džiugu, jog mokykloje raginama skaityti - tai lavina asmenybę ir suteikia žinių. Apibendrinant galima teigti, kad serijos  „N-14“ knygos tikrai yra įdomios ir vertos dėmesio. O kitąmet nusprendėme visi išbandyti seriją „Beveik suaugę“, kurią dalis mergaičių jau yra pradėjusios skaityti.

Informuoja Panevėžio „Minties“ gimnazijos 9h kl. mokinė Kamilė Zubavičiūtė

RENGINIO NUOTRAUKOS: 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.