Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Į pradžią 
 
 
 
 
Naujienos
2014-09-17 Rimantas Kmita. Visai netyčia išlankstyta tikrovė

Nežinau, ar galima sakyti, kad antrą knygą išleidęs poetas jau turi kokią savo klišę, bet, atrodo, Mindaugo Nastaravičiaus atveju formuojasi maždaug tokia – čia tas, kuris po Sigito Parulskio apie tikros kiaulės skerdimą rašo. Toks agrarinis poetas. Be to, rašo apie save, pasakoja istorijas ir labai neaišku, kur čia ta poezija. Į tokias reakcijas poetas reaguoja ir pačioje knygoje (eil. „istorija apie praeitį, dabartį ir visa kita, ko nebus“), bet jų netrūksta ir rašytinėje bei sakytinėje recepcijoje. Apie tai norėtųsi ir man pasvarstyti, nes M. Nastaravičiaus poezija man (gal ir neadekvačiai) patinka.

 
2014-09-12 Kęstutis Navakas – „Žvėreliai mokosi draugauti“

Kęstutis Navakas, 2013 metais išleidęs knygelę „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, nominuotą Metų knygos rinkimams, 2014 metais išleido dar vieną knygelę vaikams – „Žvėreliai mokosi draugauti“. Pirmoji knyga – pasaka apie uodą, vardu Udo, ir dramblį, vardu Dra. Antrojoje knygelėje – jau keturios pasakos. Skaitytojams žinoma „Udo ir Dra“ bei trys naujos: „Ge ir visi miško žvėrys“, „Ži ir Be stebi saulėlydžius“ ir „Mū ir Miau nenori keistis vardais“.

 
2014-09-12 Pristatytas gausus naujausių lietuviškų knygų kraitis

Gera naujiena knygų mėgėjams: kaip ir kiekvieną rudenį buvo pristatyta leidyklos „Tyto alba“ lietuvių autorių 2014–2015 m. rudens ir žiemos knygų kolekcija. Pasak leidyklos vadovės Lolitos Varanavičienės, tiek grožinės, tiek mokslinės lietuvių kūrėjų knygos skaitytojų yra labai laukiamos ir perkamos. Todėl tvirtinantiems, jog lietuvių literatūroje pasiūla išties menka, siūlome netrumpą sąrašą knygų, kuriame kiekvienas skaitytojas atras sau ką nors savo ir artimo. Juolab kad čia gausu ne tik grožinės, bet ir mokslinės literatūros knygų.

 
2014-08-12 Neringa Mikalauskienė. Vasara su Tove Jansson
Rugpjūčio 9 d. – 100-osios Tovės Jansson gimimo metinės
 
2014-08-07 Trolių Mumių kūrėjai – 100 metų

Šiemet Suomijoje minima šios šalies kultūrai itin svarbi sukaktis – šimtosios Tuvės Janson (Tove Jansson) gimimo metinės. Jos vardas visada liks neatsiejamas nuo trolių Mumių – unikalių personažų, kurie jau daugiau nei 70 metų yra ne tik knygų veikėjai, bet ir labai sėkmingas prekės ženklas. T. Janson niekada neslėpė, kad jos kūryba atėjo iš vaikystės, ją supusios kultūros ir gamtos.

 
2014-08-07 Gendrutis Morkūnas – žmogus, gebėjęs suderinti mokslą ir literatūrą

Apie Gendručio Morkūno unikalią asmenybę, požiūrį į vaikus, kritikų palankiai vertinamas jo knygas rašyta nemažai. Tačiau vis dar atrodo, kad liko kažkas nepasakyta, neapžvelgta, nepagirta. Ne taip dažnai pasitaiko, kad mokslininkas gebėtų taip įtaigiai rašyti ir vaikams, ir suaugusiems.

 
2014-08-05 Valentinas Sventickas. Ką gali pasakyti rankraščiai?
 
2014-07-29 Renata Šerelytė. Mūsų liūdnasis egzistencializmas
 
2014-07-02 Apie avytę Betliejuje, didžiąją žuvį ir nediktuojamus diktantus

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ką tik išleido Rimvydo Stankevičiaus eseistikos knygą „Betliejaus avytė“. Knygoje autorius kalba apie literatūrą, gamtą, dievoiešką, atsiskleidžia susirūpinimas dabartinės visuomenės moraline sveikata ir kultūrine branda, svarbios idealizmo ir patriotizmo temos. Tai – antroji rašytojo knyga, sudaryta iš spaudoje skelbtų publicistikos skilčių (pratęsia anksčiau išėjusią „Diktantai sielai“), ir aštuntoji autoriaus knyga apskritai. Į klausimą, kokia tai knyga, ir į kitus bičiulio rašytojo, literatūros kritiko Arno Ališausko klausimus atsakė „Betliejaus avytės“ autorius.

 
2014-07-01 Renata Šerelytė. Lengvi vasaros voratinkliai
 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.