Į pradžią 

 
 
 
 
Valandėlė su rašytoju ir dailininku K. Kasparavičiumi

Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje įvyko valandėlė 'Susipažinkime su geriausia 2009 metų vaikų knyga'
2010 balandžio 29 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įvyko valandėlė „Susipažinkime su geriausia 2009 metų vaikų knyga“. Renginyje dalyvavo Kupos pradinės mokyklos 1c klasės moksleiviai su mokytoja A. Jarutiene. Renginio metu susirinkusieji buvo supažindinti su rašytojo ir dailininko Kęstučio Kasparavičiaus biografija ir kūryba.


Kūrėjas gimė ežerų ir miškų apsuptame Aukštadvario miestelyje. Piešti pradėjo būdamas šešerių metų, tačiau tuomet padarė pertrauką iki septyniolikos. Tuo metu jis Vilniuje M.K. Čiurlionio mokykloje mokėsi ne dailės, o muzikos chorinio dirigavimo skyriuje. Kai rašytojas vėl pradėjo piešti, suprato, kad visai nenori būti choro dirigentu. Todėl po mokyklos įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo dizainą. Nuo 1984 metų K. Kasparavičius dirba kaip laisvas dailininkas ir iki šiol iliustravo apie 50 knygų vaikams. Kai kurios iš jų K. Kasparavičiaus ne tik iliustruotos, bet ir parašytos. Knygą 'Sodininkas Florencijus' vaikams pristatė Meno ir muzikos skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Kliopkinienė

Dalyvavę renginyje vaikučiai sužinojo, kad rašytojas yra gavęs labai daug apdovanojimų. 2005 metais K. Kasparavičiaus iliustruota H.Ch. Anderseno knyga „Coliukė“ buvo išrinkta gražiausia knyga vaikams, kuriai apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. Tais pačiais metais jo parašyta bei iliustruota knyga „Kvailos istorijos“ pripažinta geriausia metų knyga vaikams. Geriausia 2007 metų knyga vaikams pripažinta autoriaus knyga – „Dingęs paveikslas“.

Moksleiviai ir auklėtoja buvo maloniai nustebinti, kad K. Kasparavičiaus knyga „Sodininkas Florencijus“ susilaukė net 3 apdovanojimų. Tai – 2008-ųjų Metų knyga vaikams, kuriai apdovanojimą skyrė skaitytojai. Antras apdovanojimas skirtas už taisyklingą knygos kalbą, jį skyrė Valstybinė lietuvių kalbos komisija. O trečiasis apdovanojimas – 2009 m. Vilniaus knygų mugės metu buvo skirtas mažųjų skaitytojų. Ši knyga buvo pripažinta simpatiškiausia „Nieko rimto“ leidyklos knyga. Knygą „Sodininkas Florencijus“ vaikams pristatė Meno ir muzikos skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Kliopkinienė.K. Kasparavičiaus knygelę 'Baltasis dramblys' pristatė Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė R. Vasiliauskienė

Niekas iš vaikų, atėjusių į renginį, nežinojo, kokia knyga išrinkta 2009-ųjų Metų knyga vaikams. 2009-ųjų Metų knygos rinkimų nugalėtoja tapo K. Kasparavičiaus „Kiškis Morkus Didysis“, kurią išleido leidykla „Nieko rimto“. Šią knygą apie kiškelį Morkutį, kuris niekuo nesiskyrė nuo kitų kiškių ir labiau už viską pasaulyje mėgo morkas, kopūstus ir šviežius dobiliukus, pristatė Vaikų literatūros skyriaus vedėja J. Janušonienė.

Pačią naujausią K. Kasparavičiaus knygelę „Baltasis dramblys” pristatė Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė R. Vasiliauskienė. Ši knyga – apie tolimas šalis, kurių nepamatysi nei įsilipęs į patį aukščiausią medį, nei pro daugiabučio namo devintojo aukšto langą.

Renginio metu buvo apžvelgtos ir vaikams parodytos visos K. Kasparavičiaus knygos. Tie, kurie jomis susidomėjo, galėjo pasiimti į namus ir paskaityti.

Informuoja Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.