Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo metų renginiai

2008 m. paskelbti Skaitymo metais. Tad nenuostabu, kad visose Lietuvos bibliotekose vyko didesni ar mažesni renginiai. Ne išimtis ir K. Praniauskaitės VB Kaunatavos filialas. Nuo pat metų pradžios biblioteka pasipuošė akcijos plakatais ir kvietė savo skaitytojus vėl atrasti skaitymą kaip malonų laisvalaikio praleidimo būdą. O Kultūros ministerijai ir Telšių r. savivaldybei parėmus projektą „Knygelės boružės krepšelyje“, veikla įgavo pagreitį.Mažosios skaitytojos su boružėmis

Mažieji skaitytojai pasidarė stilizuotas boružes ir ant jų sparnelių klijavo taškučius už kiekvieną perskaitytą knygą. Rugsėjo 1-ąją taškučius suskaičiavo ir išrinko labiausiai skaitomą rašytoją. Juo tapo klaipėdietis Rimantas Černiauskas. Tad labiausiai skaitanti klasė – Kaunatavos pagr. mokyklos trečiokai, pripiešę vaikų ir sliekų,  išvyko į susitikimą su rašytoju.


Klaipėdos miesto I. Simonaitytės bibliotekoje R. Černiauskas atsakinėjo įSu rašytoju R. Černiausku vaikų klausimus, skaitė ištraukas iš būsimos knygos, kartu fantazavo ir kūrė, o bibliotekos šeimininkas J. Šikšnelis aprodė atsinaujinusią ir labai šiuolaikišką biblioteką bei bibliotekos kiemelyje atydarytą savo drožinių parodą. Grįžome pilni įspūdžių ir vėl kibome į knygučių skaitymą. O visiems mažiesiems  skaitytojams, nevykusiems į kelionę, bibliotekoje koncertavo, žaidimus žaidė ir toliau skaityti kveitė Bumcė iš Šiaulių televizijos.Trys paršiukai nuotaikingai atgabeno lagaminą į Kaunatavos bibliotekąSkaityti knygas paskatino ir K. Praniauskiatės Vaikų literatūros skyriaus projektas „Skaitymo agentūra. Dalykis atradimais“,  kurio metu per bibliotekas keliavo lagaminas, pilnas pačių gražiausių ir įdomiausių knygučių. Lagaminą atvežė „Trys paršiukai“ ir taip įdomiai, linksmai ir nuotaikingai kvietė visus skaityti, kad abejingų kaip ir neliko. Vėl skaičiavome, varžėmės ir rinkome daugiausiai perskaičiusius. Šį kartą daugiausiai knygų perskaitė - net 58 - Samanta Mažeikaitė. Nedaug atsiliko - tik 2 knygelėm - Ditė Kumetaitytė. Daug peraskaitė ir Gabija Galkontaitė - 39 knygutes, ją stengėsi pasivyti Ema Baranauskytė ir labai sąžiningai skaitydama perskaitė 29 knygutes. Nors buvo apdovanoti visi dalyvavę akcijoje, šios skaitytojos dar buvo pakviestos  į projekto baigiamąjį renginį Ryškėnuose, kur jau pažįstamas paršiukas, Pepė Ilgoji Kojinė ir peliukas dalijo dovanas, saldumynus ir žaidė linksmus žaidimus.

Šioms mergaitėms nusišypsojo sėkmė ir užsiregistravus internetinėje akcijoje „Draugauk su knyga. Atrask Lietuvišką knygą“ , kuri bibliotekoje vyksta jau antrus metus. Ditė, Samanta ir Gabija pakviestos į Keistuolių spektaklį ir baigiamąjį renginį Vilniuje.

Taigi, knygų skaitymas atneša ne tik džiugias, pilnas nuotykių ir netikėtumų minutes, praleistas kartu su knyga, bet padovanoja daug ir malonių siurprizų. Tikimės, kad taip aktyviai skaitys Kaunatavos mažieji skaitytojai ne tik  Skaitymo metais.


Informuoja Kaunatavos vyr. bibliotekininkė Vilija J.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.