Į pradžią 

 
 
 
 
Biblioteka – Tavo žinios ir išmintis

„Perskaityta knyga visam laikui pasilieka mumyse, mums net nejaučiant. Jos įtaiga ir rezultatai neišmatuojami ir nepasveriami. Jie gyvena su žmogumi (...), jie pasireiškia per žmogaus nusiteikimą, žodį, poelgį, o gal ir žygdarbį.“ – rašė poetas Justinas Marcinkevičius.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Meškuičių filialas – atvira informacijos, kultūros ir švietimo įstaiga, žinijos vartai, sukuriantys kultūrinio tobulėjimo sąlygas. Biblioteka įsteigta 1956 metais apylinkės pastate. Filialui teko nemažai kraustytis – 1982 m. iš apylinkės – į lopšelio-darželio pastatą, 1994 m. biblioteka kėlėsi į vidurinės mokyklos patalpas, 1997 m. vėl grįžo į lopšelio-darželio pastatą.

2005 m. įsteigiamas viešasis interneto prieigos taškas. Jis įkuriamas Europos Sąjungos ir LR Vyriausybės finansuojamo projekto „Viešosios interneto prieigos taškai kaimiškosiose vietovėse“ dėka. 2009 m. biblioteka įsikuria erdviose kultūros centro patalpose, o po metų projekto „Bibliotekos pažangai“ iniciatyva atnaujinama kompiuterinė įranga.

Džiugu, kad minėdama 55-erių metų sukaktį, biblioteka yra gyventojų kultūros, susibūrimo, bendravimo vieta. Į renginį „Biblioteka – Tavo žinios ir išmintis“, skirtą bibliotekos sukakčiai paminėti, rinkosi gausus būrys skaitytojų, įstaigų atstovai: lopšelio-darželio direktorė E. Lečkauskienė, gimnazijos ir miestelio bendruomenės atstovai, seniūnė J. Baškienė su pavaduotoja V. Remeikiene, kultūros centro direktorė L. Morkūnienė su meno vadovėmis R. Zelbiene, K. Lučinskaite, brolis Jordanas iš pranciškonų vienuolyno prie Kryžių kalno, atvyko ir bibliotekininkė R. Zurbienė, dirbusi, nors ir trumpą laiką, Meškuičių bibliotekoje, bet miestelį ir darbovietę mininti tik geru žodžiu.

Šventę vedė R. Sakalauskaitė ir A. Trijonis, pagyvino saksofono muzika,. Eiles skaitė E. Valuntienė, Z. Šateikienė. Muzikines dovanas bibliotekai įteikė kultūros centras, dovanojęs L. Kaučikaitės, neįgaliųjų vokalinio ansamblio „Viltis“ (vad. R. Zelbienė) pasirodymus. Visus pradžiugino lopšelio-darželio ugdytinių (vad. R. Zelbienė) bei gimnazijos mokinių, vadovaujamų mokytojos D. Šimulionienės muzikiniai pasirodymai.

Asta Karpinaitė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.