Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su kūrėjais Alvydu Šlepiku ir Aidu Marčėnu

Skaito A. Marčėnas. Nuotr. autorės

Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pagal skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo skatinimo mozaika ir mažiems, ir dideliems“ šiais metais joniškiečiams ir rajono gyventojams suorganizavo ne vieną įdomų ir įsimintiną renginį.

Spalio 28 d. Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Žagarės filiale ir viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimai su dviem įdomiais žmonėmis, literatūros ir meno pasaulio atstovais – Alvydu Šlepiku ir Aidu Marčėnu.

Susitikimą pradėjo A. Šlepikas – rašytojas prozininkas, poetas, aktorius, režisierius, daugeliui žinomas kaip TV serialų „Nekviesta meilė“, „Neskubėk gyventi“ scenarijų autorius. Jis perskaitė ištraukas iš būsimo filmo „Vilko vaikai“ scenarijaus, kalbėjo apie šio filmo idėją, tikslus, apgailestavo dėl prasidėjusio sunkmečio sustojusių darbų.

Prakalbus apie 2005 m. išleistą ir P. Cvirkos literatūrinę premiją pelniusią novelių rinktinę „Lietaus dievas“, auditorija pastebimai atgijo. Skaitytojai negailėjo rašytojui gražių žodžių apie novelėse atpažintus savus išgyvenimus, patirtis, už vaizdžią ir išraiškingą kalbą. Svečias perskaitė apsakymą „Žmona“ iš netrukus pasirodysiančios naujos knygos „Anekdotai ir noveletės“. A. Šlepikas yra ir Nacionalinio dramos teatro aktorius. Tad ar galima buvo stebėtis su kokiu artistiškumu ir iškalba, gimtąja molėtiškių tarme jis skaitė didelio susirinkusiųjų susižavėjimo sulaukusią humoreską „apie mases ir dvases“.

Poetas A. Marčėnas – vienas garsiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, literatūrologas, įvairių premijų laureatas, tarp jų ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2005 m.), savo prisistatymą pradėjo artėjančių Vėlinių nuotaikomis, perskaitydamas mirusiam tėvui dedikuotą eilėraštį.

A. Marčėno eilėraščiai intelektualūs, juos nėra lengva skaityti. Ir nors poetas, paklaustas, kaip jie gimsta, atsakė, jog „iš Dievo, kaip širdis plaka, kaip alsuoja“, visgi pritarė, kad jo kūrybos skaitymas reikalauja tam tikro apsiskaitymo ir kultūros dalykų išmanymo.

Susirinkusiųjų plojimams nuaidėjus po perskaityto eilėraščio, skirto aktoriui Laimonui Noreikai ir VB direktorės pavaduotojai V. Vilčiauskienei paaiškinus, kad tai pagarbos ženklas žymiam kraštiečiui, A. Marčėnas linksmai pareplikavo, kad ir jo prosenelis kilęs iš šių kraštų.

Poetas perskaitė keletą naujų eilėraščių iš lapkritį pasirodysiančios poezijos knygos „Dievų taupyklė“. O paklaustas, kodėl toks keistas ir įdomus knygos pavadinimas, A. Marčėnas labai poetiškai atsakė: „Poezija yra ta vieta, kur Dievai saugo savo santaupas ...“.

Dalia Norvaišienė
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.