Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su "Šeimininkės" redakcija ir aktore Doloresa Kazragyte


Susitikimo akimirkaGegužę vyšnių žiedlapiais apsibarsčiusios Žagarės ir pavasario žaluma pasipuošusio Skaistgirio miestelių bibliotekų skaitytojai susitiko su populiaraus savaitraščio „Šeimininkė“ redaktore Danute Junevičiene ir žurnaliste Rūta Kanopkaite. Kartu su žurnalistėmis iš Kauno atvyko aktorė Doloresa Kazragytė. Tai jau trečias toks „Šeimininkės“ susitikimas su Joniškio krašto skaitytojais.

Žagarės miesto bibliotekoje viešnias skambia muzika pasitiko „Švėtės“ ansamblio muzikantai ir nemažas būrys gerbėjų, kūrybingų žagariečių. Bibliotekoje veikė Irenos Valerijos Pavelkienės, Janinos Kazlauskienės, Stasės Norvilienės rankdarbių parodėlės. Redaktorė D. Junevičienė padovanojo skaitytojams po naujausią, spaustuvės dažais kvepiantį „Šeimininkės“ numerį, o bibliotekoms dar atvežė ir senesnių metų laikraščio komplektų, sakydama, kad „Šeimininkė“ yra laikraštis šeimai, rašantis apie išliekamąsias vertybes. O jos niekada nesenta, todėl net ir senesniame laikraštyje skaitytojas gali surasti ką nors naujo ir įdomaus. Rūta Kanopkaitė papasakojo apie savo redaguojamą kultūros skiltį.

Šiltai ir jaukiai pasikalbėję, toliau klausėmės, stebėjome ir žavėjomės aktorės Doloresos Kazragytės skaitymais ir vaidyba. Doloresa gyvenimo išmintį teikė per keliasdešimt minučių sugebėdama persikūnyti į keletą literatūrinių personažų – nuo vaiko iki subrendusios moters.

Susitikimo pabaigoje ir viešnios, ir dalyviai kartu su autoriumi sudainavo Žagarės poeto Juozo Gedžiaus naujai sukurtą dainą „Tegu skamba jaunystės daina“.Žiūrovai žavėjosi Doloresos Kazragytės vaidyba

Susitikime su Skaistgirio bibliotekos skaitytojais kultūros namuose viešnias iki ašarų sujaudino Skaistgirio lakštingalos Jolantos Rapečkaitės kartu su mokytoja Birute Dauginyte atlikta daina „Mamai“. Žurnalisčių dėmesį patraukė renginio metu pristatyti skaistgiriečių Dalės Jurgutavičienės, Eugenijos Jonušienės, Rimvaldos Kaikarienės ir Dianos Sargiūnaitės rankdarbiai.

„Šeimininkei“ - nauji žmonės, nauji veidai, nauji įspūdžiai. O mums, skaitytojams ir skaitymo šviesos skleidėjams – gražus, šiltas ir ilgam išliekantis bendravimas su kultūros žmonėmis ir puikiu, gyvenimo optimizmą skleidžiančiu savaitraščiu.

2009 metais Joniškio J. Avyžiaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Skaitymo skatinimo mozaika ir mažiems, ir dideliems“, kurį iš dalies finansuoja Kultūros ministerija.

 Violeta Vilčiauskienė
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.