Į pradžią 

 
 
 
 
Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?
2020-03-23Kiekvienais metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros (IBBY) Lietuvos skyrius teikia apdovanojimus už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams. Visus nominantus ir laureatus renka specialiai kasmet vis naujai suburtos komisijos, kurias sudaro su vaikų literatūros lauku susiję profesionalai – literatūrologai, edukologai, menotyrininkai ir kt.


Šįkart kviečiama pasižvalgyti po vertimų komisijos užkulisius – kokie buvo šie metai Lietuvoje pasirodžiusių verstinių knygų padangėje? Apie viską išsamiai pasakoja komisijos narės literatūrologė dr. Laimutė Adomavičienė ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotoja Ieva Šakelaitė. Jas kalbino Goda Baranauskaitė-Dangovienė.

Pirmiausia norėčiau paprašyti trumpai pristatyti visą vertimų komisijos darbą – kaip jis vyksta, kokiu principu knygos patenka į komisijos rankas, kiek konkrečiai kūrinių buvo pasiūlyta komisijai šiemet? Kokiu būdu rinkote nominantus?

Laimutė: Knygas IBBY skyriui atsiunčia Lietuvos leidyklos. Šiais metais komisija sulaukė penkiolikos 2019 m. išleistų verstinių knygų. Leidyklos pačios nusprendžia, kokį meniškiausią vertimą ar kelis nori teikti komisijai. Šiais metais komisijai daugiausia knygų – po keturias – atsiuntė „Nieko rimto“ ir „Gelmės“; „Debesų ganyklos“– tris, „Odilė“ ir „Tyto alba“ po dvi. Iš pradžių komisijos narės namuose perskaitė kalną knygų. Tada susirinko ir kartu diskutavo, svarstė, keitėsi argumentais, kol galiausiai atrinko tris knygas nominantes vaikų kategorijoje ir tris – paauglių. Gaila, kad ne visos leidyklos pateikė vertimų. Tikėkimės, kad kitais metais leidyklos pasistengs išleisti daug kokybiškų verstinių knygų. Ir užvirs nuožmesnis knygų mūšis! 

Visą pokalbį rasite čia: Kas slypi vertimų komisijos užkulisiuos?

Visą nominantų sąrašą rasite čia: Skelbiami geriausių 2019 metų vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų nominantai.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.