Į pradžią 

 
 
 
 
Linksmosios skaitymo dienos


Birštono viešojoje bibliotekoje liepos 10 – 15 bei 24 – 29 dienomis vykusio renginio ,,Vasara su knyga" dalyviai – knygas ir rašytojus gerbiantys vaikai – š. m. liepos 29 dieną, sulaukę netikėtų dovanų, draugui parekomendavę vieną ar kitą knygą, užbaigė pastarąjį renginį. Baigiamojoje šventėje dalyvavo Birštono viešosios bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė, įteikusi jauniesiems skaitytojams diplomus, mažųjų birštoniškių mylima dailininkė E. Ivaškevičiūtė, šį kartą kiekvieną renginio dalyvį nudžiuginusi nuostabiais savo paveikslais, ir, žinoma, gerbiamos bibliotekos darbuotojos – bibliotekininkės N. Raiskienė, I. Vaitkevičienė bei I. Rukaitė, tas linksmas dvi savaites gamtoje ir bibliotekoje rengusios skaitymo dieneles.

,,Vasara su knyga" - kasmetinis, jau trečiąjį kartą Birštono viešojoje bibliotekoje vykstantis renginys. Į jį susirinkę ištikimieji bibliotekos lankytojai skaito, nagrinėja įvairius kūrinius, gilinasi į rašytojų biografijas. Šiais metais ,,Vasaros su knyga" tema buvo įdomi ir susijusi su Birštonu – kalbėjome apie klasikus ir šių laikų rašytojus, aplankiusius Birštoną ar gyvenančius šiame kurorte. Nepamiršti buvo ir jaunieji Birštono kūrėjai, kurių eilėraštukus skaitėme liepos 28 d. Iki tol susipažinom su J. Tumo–Vaižganto, B. Sruogos, V. Palčinskaitės, V. Asto ir kitų rašytojų kūriniais.

Šiųmetiniai skaitymai dažniausiai vykdavo gamtoje – ant Vytauto kalno, žvelgdami į paslaptingąjį Nemuno vingį, skaitėme liepos 10 ir 15 dienomis, o prie B. Sruogos paminklo knygų puslapius versdavom liepos 11 – 12 bei 14 dienomis. Beje, ne tik knygas skaitėme, bet ir pažaisdavome kokį nors linksmą žaidimėlį, kuris dar labiau pakeldavo skaitytojų ūpą.

Jaunieji renginio dalyviai bibliotekininkes stebino ne tik pasirinktais skaityti tekstais, bet ir savo pasiekimais, tarkim, puikus skaitytojas, antros klasės mokinys Tomas Milušauskas, besidalindamas įspūdžiais apie perskaitytas knygas, prasitarė, jog neseniai įveikė J. Žilinsko knygą ,,Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas" - ilgą ir gana rimtą kūrinį, kurį praeitais metais Birštono bibliotekos skaitytojai išrinko geriausia metų knyga. O dar trys Birštono viešosios bibliotekos skaitytojai - birštoniškė Sofija, klaipėdietė Monika bei Prienuose gyvenantis L. Maciulevičius - prisipažino, jog patys kuria. O L. Maciulevičius įsidrąsino savo sukurtą novelę ,,Medalis" perskaityti baigiamajame ,,Vasaros su knyga" renginyje. Taigi, kūrybinės ir kitokios sėkmės norėčiau palinkėti ne tik čia paminėtiems vaikams, o ir visiems tų vasariškųjų skaitymų dalyviams, bibliotekos darbuotojams, išdalinusiems vaikams daug kantrybės, savų žinių ir meilės.

Informuoja Lukas Maciulevičius

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.