Į pradžią 

 
 
 
 
Iliustracijų paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“
2019-09-09

Parodos atidarymo akimirka. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdvėse rugsėjo 4 d. atidaryta Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų ir jos sūnaus Vykinto Valužio fotografijų paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“ su interaktyviais papildymais.


Tiltą iš vaikystės į dangų L. Eitmantytė-Valužienė pradėjo tiesti mažame jaukiame Kelmės miestelyje, gamtos ir knygų vaikams apsuptyje. Vėliau parodos autorė atidavė dalį širdies muzikai besimokydama groti smuiku Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnazijoje. Bet meilė vaikų literatūrai įkvėpė pasirinkti dailininkės iliustruotojos kelią.

Vaikų knygų skaitymas ir jų iliustravimas skambant klasikinei muzikai suteikė nuostabių atradimų, įkvėpimų, pažinčių. Šioje parodoje eksponuojamos L. Eitmantytės-Valužienės brangiausių ir mylimiausių autorių knygų iliustracijos. Knygų, kurios buvo perskaitytos balsu savo vaikams, o jų iliustracijos kurtos stebint pastarųjų vaikystės stebuklus ir džiaugsmus. Kas galėjo žinoti, kad, prabėgus dešimčiai metų, prie šių knygų sugrįš sūnus V. Valužis – kompiuterinių technologijų tyrinėtojas ir žinovas – ir suteiks joms naujų šiuolaikiškų akcentų: knygų puslapiai suskambės muzikos garsais ir prabils autoriaus balsu.
 

Parodos atidarymo akimirka. Nuotr. Vygaudo Juozaičio


O tiltas iš vaikystės į dangų tęsiasi. Žvilgsnį traukia laisvės ir begalybės pojūtis, kai žvelgi į žvaigždėtą dangų. Taip radosi Vykinto fotografijų ciklas „Žvaigždėtas dangus“. Jas lydinčios Linos iliustracijos knygai „Upė, tekanti atgal“ primena – reikia ne tik svajoti, bet ir sekti savo svajonėmis, kad širdis atrastų šviesą ir džiugesį.
 

Parodos atidarymo akimirka. Nuotr. Vygaudo Juozaičio


Parodą sudaro trys dalys. Pirmojoje – iliustracijos Violetos Palčinskaitės knygoms „Muzika troliui“ (2011) ir „Stebuklinga Mocarto fleita“ (2008–2019), į kurias integruoti muzikos garso įrašai, išklausomi parsisiunčiant į išmanųjį įrenginį programą; antrojoje – iliustracijos Selemono Paltanavičiaus knygoms „Leopardas Leonardas“ (2008), „Maži ežiuko sapnai“ (2016) bei knygų ciklui „Laiškai iš girios“ (2010–2018) su autoriaus įgarsintais tekstais, kuriuos galima klausyti taip pat į išmanųjį įrenginį atsisiuntus specialią programą. Trečiojoje paros dalyje – iliustracijos Jeano Claude‘o Mourlevat knygai „Upė, tekanti atgal“ (2019) ir fotografijų ciklas „Žvaigždėtas dangus“ (2018–2019 m.).

Paroda atvira iki rugsėjo 30 d.

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.