Į pradžią 

 
 
 
 
Apie žmogų, lemtį, amžiną širdies nerimą - mūsų gyvenimą...


Gegužės 22 d. Igliaukos laisvalaikio salėje įvyko susitikimas su aktore ir rašytoja Doloresa Kazragyte „Apie žmogų, lemtį, amžiną širdies nerimą – mūsų gyvenimą ...“.

Literatūrine – muzikine kompozicija aktorę ir rašytoją pristatė Viešosios bibliotekos Gudelių filialo bibliotekininkė Dalia Sudeikienė ir Gudelių pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Eglė Knoknerienė. Skambėjo muzika ir ištraukos iš D. Kazragytės knygų – mintys apie svarbiausius gyvenime dalykus – gyvenimo tėkmę ir meilę gyvenimui.

Doloresa Kazragytė sukūrė ne vieną dešimtį įsimintinų vaidmenų teatre ir televizijos spektakliuose. Ir šiuo metu aktorė kuria vaidmenis Marijampolės dramos teatre. Jos balsas skamba kompaktinių plokštelių kolekcijoje „Lietuvių aktorių balsai“, aktorė išleidusi eseistikos ir lyrinės prozos knygas „Tiltas be turėklų“, „Gyvenimas prieš gyvenimą“, „Kasdienybės rožinis“, „Lengvi vienatvės atodūsiai“. Trumpose istorijose - pasakojimai apie žmogų, žmogaus pašaukimą, gyvenimo ir kūrybos prasmę, lemtį, ilgesį, vienatvę, tikėjimą, mirtį ir amžiną širdies nerimą ... Ir apie meilę, kuri, kaip teigia aktorė, yra gyvenimo ašis.

Apie tai ir dar daugiau aktorė kalbėjo susitikime su Igliaukos ir Gudelių bendruomenių žmonėmis.
Susitikimo pabaigoje D. Kazragytė padeklamavo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį, juo atsakydama į klausimą, kaip ji gyvena:

Už medžių parke slapstėsi ruduo.
Bet rožė matė jį. Visa drebėjo.
Mums tik atrodė, kad ji bėgo -
ji tyliai ėjo pasiduot.
Ir tik todėl ji dar žydėjo.

Renginį organizavo Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, Igliaukos ir Gudelių filialai.
Susitikimas su rašytoja surengtas įgyvendinant Viešosios bibliotekos projektą „Skaitanti šeima“, kurį iš dalies finansuoja LR kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo programa.

Renginį rėmė Marijampolės savivaldybės Igliaukos ir Gudelių seniūnijos.

Projekto vadovė Violeta Ruseckienė
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos vyresn.  metodininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.