Į pradžią 

 
 
 
 
Istorijos apie bibliotekas ir knygas

Su mokytoja B. Butautiene
Ventos miesto bibliotekoje susirinkę jaunieji gimnazistai iš Ventos gimnazijos, drauge su lietuvių kalbos mokytojomis Birute Butautiene ir Elena Čiobiene, buvo pakviesti pokalbiui „Knyga. Biblioteka. Istorija“. Diskusija prasidėjo klausimu: „Kas yra žmogui svarbiausia?“ Gausybė atsakymų… Ir tik vienas mokinys paminėjo knygą. Tokia buvo kelionės  po bibliotekų ir knygų istorinius vingius pradžia.

Ventos miesto bibliotekos specialistė Daiva Balčiūnaitė papasakojo apie seniausias pasaulio bibliotekas bei jų tragiškus likimus. Plačiau buvo kalbama apie Nipūro, Ašurbanipalo, Aleksandrijos, Pergamo bei Samarkando senąsias bibliotekas. Apžvelgta Vatikano bibliotekos istorija bei pakalbėta apie ten laikomus legendomis apipintus dokumentus. Apžvelgti ir Lietuvos pirmieji knygų rinkiniai ir prisiminti jų savininkai. Savo žiniomis pasidalino ir moksleiviai – apie garsiausią pasaulyje knygą „Bibliją“ papasakojo Indrė Žadeikytė. Apie pirmąją lietuvišką knygą padėjo prisiminti Gintarė Griciutė, o Roma Serafimavičiutė pažėrė nemažai garsių žmonių posakių apie knygą.Su mokytoja E. Čiobiene

Antroje pokalbio dalyje D.Balčiūnaitė pateikė įdomių faktų iš bibliotekų istorijos, bei supažindino su garsiais žmonėmis, kurie dirbo bibliotekininkais. Daugelis susirinkusių nustebo, kad šias pareigas ėjo Aleksandras Diuma tėvas, Kazanova  ar aklas Argentinos rašytojas Luisas Borgesas. Jaunuosius gimnazistus sudomino Ivano Rūsčiojo bibliotekos paslaptis. O išgirdė apie Romos pirklio Icelijaus gyvąją biblioteką ėmė juoktis. Pokalbio pabaigoje buvo prisimintos šiuolaikinės knygos ir kinofilmai, kur siužetas siejamas su kažkokia knyga ar senoviniu leidiniu, o veikėjai yra bibliotekininkai.

Pokalbį pradėjus nuo pirmųjų bibliotekų, jį pavyko užbaigti labai šiuolaikiniais kūriniais, kurie pasakoja apie knygas bei jų saugotojus.

Įdomu tai, kad diskusiją vainikavo išvada, kad žmogus be knygų ir žinių nieko nepasieks. Tad svarbiausia žmogui  – knyga?

Ventos miesto bibliotekos specialistė Daiva Balčiūnaitė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.