Į pradžią 

 
 
 
 
„Knygų likimas surašytas žvaigždėse“

Atvira teatralizuota literatūros pamoka, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienaiTARPTAUTINĖS VAIKŲ KNYGOS DIENOS KREIPIMASIS


KNYGA LAUKIA TAVĘS. IEŠKOK JOS!


Eliacer Cansino

Vieną kartą buvo
mažulytis laivelis,
kuris nemokėjo,
kuris negalėjo
plaukti.

Praėjo viena, dvi, trys,
keturios, penkios, šešios savaitės,
ir tas laivelis,
ir tas laivelis
išplaukė.


Pirmiau nei skaityti išmokstame žaisti. Ir dainuoti. Vaikystėje dar nė vienas nepažinojome raidžių, o šią dainelę jau mokėjome. Vasarą su draugais susiburdavome gatvėje ir, stengdamiesi peršaukti svirplius, vis iš naujo užtraukdavome, kad vargšas laivelis nemoka plaukti.

Kartais lankstydavome popierinius laivelius ir bėgdavome plukdyti jų balomis, bet laiveliai, nepasiekę jokio kranto, nugrimzdavo.

Aš buvau tarsi mažas laivelis, išmetęs inkarą mūsų kvartalo gatvėje. Tačiau vakarais nuo plokščio namo stogo žiūrėdamas į besileidžiančią saulę nujaučiau, kad tenai, kur nesiekia mano žvilgsnis, – kažkur toliau nei kiemas ar giliau nei mano širdis, – yra dar kai kas – nepaprastas pasaulis <...>.

Vadinasi... nėra ko delsti. Ištiesk ranką, paimk knygą, atversk ją ir skaityk. Ir suprasi, kas pasakyta mano vaikystės dainelėje: nors laivelis ir mažutis, vis tiek jis greitai išmoks plaukti.

   Iš ispanų k. vertė Irena Plaušinaitytė

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama nuo 1967 metų. Kasmet vis kitos šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) skyrius tampa šios šventės rėmėju. Jų šalies atstovas rašo kreipimąsi pasaulio skaitytojams, kuria Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatą. Ši medžiaga yra siuntinėjama kolegoms į visus nacionalinius IBBY skyrius.

2010 m. Tarptautinę vaikų knygos dieną remia Ispanijos IBBY skyrius, o tiksliau – to skyriaus misiją vykdanti Ispanijos vaikų ir jaunimo knygos organizacija (La Organizaciόn Española Para ei Libro Infantil y Juvenil, OEPLI). Kreipimosi teksto autorius – rašytojas Eliacer Cansino (Eliaseras Kansinas), apdovanotas įvairiomis savo šalies ir tarptautinėmis premijomis, jo pavardė 2000-aisiais įrašyta į IBBY Garbės sąrašą. Šis rašytojas iki šiol aktyviai dalyvauja skaitymo skatinimo veikloje.

Šiemet plakatą piešė Palestinoje gimusi, Salamankos universitetą baigusi Noemí Villamuza (Noemi Viljamusa). Ji yra iliustravusi ir parašiusi daugiau kaip trisdešimt knygų vaikams.

Tarptautinė vaikų knygos diena buvo švenčiama ir Vilniaus „Taikos“ pagrindinėje mokykloje. Čia buvo surengta atvira teatralizuota literatūros pamoka.

5 a klasės mokiniai drauge su lietuvių kalbos mokytoja Renata Mikolaityte ir bibliotekininke  Jadvyga Tumas balandžio 19 dieną susirinko į aktų salę paminėti garsaus danų  rašytojo H.Ch. Anderseno gimtadienį. Renginyje dalyvavo 1-4 kl. mokiniai.

Mokiniai suvaidino H.Ch. Anderseno pasakos „Mergaitė su degtukais“ ištrauką. Vaikai tikrinosi savo žinias, aiškinosi, kokias pasakas kūrė H.Ch Andersenas, spėjo, iš kokių pasakų buvo pateiktos ištraukos. Pertraukėlių metu skambėjo H.Ch Anderseno pasakos.

Visi dalyviai  praturtėjo  žiniomis. Renginyje buvo apdovanoti aktyvūs knygų skaitytojai.

Renginio akimirkos:


 Mokytoja R. Mikolaitytė
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.